כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

כבר לפני 50 שנה; ר"י פוניבז' לתלמידים: "שוטטות בחוץ - מגבירה שנאה" • מעייריב

הפסיקה של הרב הראשי למערך זיהוי הגופות, המסר של סגן השר החרדי למשפחות החללים, פרויקט הציציות של המשפחה מבית שמש, ההוראה וההבטחה של המשגיח לתלמידי הישיבה, המסר של חיזקי טורנהיים והבר מצווה המפתיעה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתוכנית המלאה (צילום: יונתן קדמא | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

פיקוח נפש

הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו פסק לעוסקים במלאכת זיהוי החללים: "המשיכו בעבודת הקודש גם בשבת". הסיבה - כל חלל שמזוהה, יורד ממצבת הנעדרים ומקלה על פעילות צה"ל בזיהוי החטופים והנעדרים.

סבלנות קריטית

סגן השר אורי מקלב פנה במסר מיוחד למשפחות הנעדרים: מלאכת זיהוי החללים איטית מתמיד אך קריטיתלזיהוי סופי ומאומת. גם לאחר הזיהוי הראשוני חובה לאמת את זהות הנפטר בשביל למנוע עוגמת נפש מיותרת.

ציציות חאקי

הרב דוד פיליפ מבית שמש החליט לספק אלפי ציציות מיוחדות לחיילי צה"ל בחזית. לצורך כך הוא רתם את כל משפחתו שתפרו בגדי חאקי צבאיים העשויים ארבע כנפות לשם נקשרו הציציות.

רלוונטי מתמיד

בעת מלחמת יום כיפור, פנה ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי דוד פוברסקי זצוק"ל לתלמידי הישיבה במסר מיוחד: אל תסתובבו בחוץ בכדי שלא להגביר את דיבורי השנאה כנגד לומדי התורה. דבריו אז נראים כאילו נאמרו היום.

ההוראה וההבטחה

ראש ישיבות עטרת שלמה - סורוצקין, פנה למשגיח הגה"צ רבי דן סגל וביקש ממנו מסר לתלמידי הישיבות שהחלו את זמן חורף השבוע. המשגיח נענה ותלמידי הישיבות קיבלו שיחה טלפונית עם המסר המפתיע: אל תביאו טלפונים סלולרים להיכלי הישיבות. הבקשה לוותה בהבטחה - בזכות כך תיוושע ציון.

מסר מיוחד

נער הפלא חיזקי טורנהיים שוב מצליח לרגש את עם ישראל כשתיאר את תחושות חוסר האונים שלו בתקופת האזעקות בצוק איתן: "אני נכה ואין לי איך לברוח". אבל דווקא משם - באה ההכרה והחיזוק באמונה. מרגש.

בר מצווה בהפתעה

נער בן 13 שביטל את אירוע בר המצווה שלו מטעמים מובנים בהחלט, התקשה לשאת את האכזבה מביטול האירוע אליו התכונן חודשים ארוכים. כך הפתיעו אותו חבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר