חדשות עם קנייטש • צפו

הלהיט החילוני שכבש את החתונות החרדיות; והחסידים שסחפו את אשקלון | 'מעייריב'

חבר המועצת קטע את הלימוד, אנטישמיות בצרפת, מהומות בגבעת שאול, הריקוד של ויז'ניץ בדרום, הפרשת החלה בבית מגידיש, מכתב הניחומים של ראש הישיבה וההוראה שלו לתלמידי הישיבות (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

בכי תמרורים

בשעות הבוקר דובר צה"ל בישר לעם ישראל על קרבות עזים המתחוללים ברצועת עזה. חבר המועצת ראש הישיבה הגאון רבי ראובן אלבז הרגיש מיד את מה שהתבשרנו לאחר שעות - המצב לא פשוט. באופן ספונטני הוא קטע את הלימוד בישיבת אור החיים והחל להתפלל בבכי יחד עם מאות התלמידים לשלומם של חיילי צה"ל.

טלאי כחול

יהודי פריז חווים בימים אלו את האנטישמיות הצרפתית במלוא עוזה. בתי היהודים סומנו בסמלי מגן דוד. עיריית פריז מיהרה להגיש תלונה למשטרה המקומית שהחלה חוקרת את פרטי האירועים החמורים.

מה יש ב'יש'?

עשרות הפגינו אמש בשכונת גבעת שאול מחוץ לסניף 'יש חסד' המקומי. הם דרשו את פיטורי העובדים הערבים בשל המצב המתוח. מי שניסה לפזר אותן היה לא אחר מאשר הגאון רבי אליהו נחום פרנקל - מחשובי רבני השכונה. ומה חושבים התושבים?

ההוראה ופשרה

התיעודים מערי הדרום בשעות הערב אמש, עוררו פליאה רבתי. מאות חסידי ויז'ניץ רוקדים את שחרורה של החיילת אורי מגידיש. אלא ששעות קודם לכן הורה האדמו"ר לחסידים - לרדת לדרום, לשמוח ולשמח. רק עם היוודע דבר השחרור המופלא - ירדו החסידים לשורש כוונת רבם.

קרוב השם לכל קוראיו

אימה של אורי מגידיש הרעישה עולמות למען שחרור ביתה משבי החמאס הנאצי. בין היתר, הוכנס ספר תורה לחדרה והופרשה חלה בביתה. תפילתה קורעת הלב של האם הראתה לעין כל - שערי דמעות לא ננעלו.

"פאר הסגולות"

ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, מכביר בתארים ושבחים על ידיד נעוריו זקן חברי המועצת שהלך לעולמו בשבוע שעבר. במכתב הוא מסביר מדוע הוא שולח מכתב ולא מגיע פיזית לבית האבלים.

רב היזקם לעצמם

לצד פעולות החסד הרבות הזוהרות בימי המלחמה, ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו מחדד לבני הישיבות את הסגולה האמיתית לניצחון: אין לנו עסק רק בלימוד התורה!

הטרנד החדש

תיעוד בו נראים מחבלים מאזינים במשך זמן ארוך לשיר ילדים חילוני "מני ממטרה" עשה לו כנפיים גם לתוך המגזר החרדי. הטרנד הפך לכלי לשמחת חתן וכלה בחתונות. צפו בתיעוד - לא נגענו.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר