חדשות עם קנייטש

פילוג בתוך 'הפלג': מינוי חדש בישיבה גרם לעריקת המשגיח • מעייריב

נהמתו של המשגיח על הבלבול בהשקפה, האדמו"ר ששינה ממנהגו ושוחח בעברית, תקיפת החייל החרדי בבני ברק וההתוועדות ב-770 למען החטופים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

בימיו נפלגה הארץ

בישיבת הדגל של הפלג הירושלמי, סוערות הרוחות בשל מינוי בנו של ראש הישיבה לכהן כראש קיבוץ. חלק מאנשי הצוות זועמים ורואים בכך הפרת רצונו של מנהיג ומייסד הפלג ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אויערבך זצוק"ל. אחד מהם אף עשה מעשה וערק מתפקידו בישיבת המיינסטרים לטובת תפקיד בישיבה המזוהה עם פלג אחר בפלג. העניינים מסתבכים ומעייריב בהחלט תעשה לכם סדר!

איך אפשר להיות אדיש?

המשגיח הגאון רבי בנימין (הצדיק. מלעיל.) פינקל, בשיחת השקפה ומוסר שתעשה קצת סדר בדעת תורה של רבותינו זיכרונם לברכה ולהבדיל גדולי ישראל שיבדלחט"א. והיו הדברים כמים קרים על נפש עייפה.

עמך אנוכי בצרה

יתומי טבח אופקים עלו להתברך במעונו של כבוד קדושת האדמו"ר מצאנז בנתניה, שם התברכו ממנו בחום ואהבה נדירים ועל הדרך גם שמעו ממנו הסבר על הסיבה שאנו מכסים את העיניים בקריאת שמע.

התקיפה החמורה וההתנצלות

חייל חרדי, שהתפרסם בעיקר מסרטונים של חיילים העוסקים במלאכת הקודש במחנה זיהוי החללים שורה ברמלה, הותקף באלימות קשה בבני ברק על ידי בחורים שמסתמא פעלו מטיפשות ולא מרשעות. ראשי הישיבה החסידית ממנה יצאו התוקפים התנצלו באופן אישי בפני החייל.

התיעוד המרגש מ-770

אבי אוחנה מקרית מלאכי, אביו של יוסף חיים אוחנה - החטוף שנמצא בעזה, הגיע למרכז חב"ד העולמי בניו יורק - קראון הייטס, להתוועדות מיוחדת שאירגנו התלמידי הישיבה לזכות בנו, ולזכות כל החטופים.

צפו בתוכנית המלאה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר