חדשות עם קנייטש

הרשת סוערת: מהי המנהרה שהתגלתה מתחת לבניין ה-770? • מעייריב

הזעקה המצמררת של הדרשן בעשרה בטבת, העצה של הראשל"צ לחייל הפצוע, האבל בישיבת אור החיים, המגפה החדשה בבני ברק, המסעדה הדרוזית הכשרה בגליל וליל שישי של בחורי ישיבות עם משפחות החטופים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
(עריכת תוכן: יהודה גליקמן | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

תעלומת המנהרה המסתורית

בארה"ב, וגם בארץ - הרוחות סוערות בשל פרסומים על "מנהרה" מסתורית שהתגלתה בחפירות מתחת למרכז חסידות חב"ד העולמי בקראון הייטס ארה"ב. צלילה לפרטים מגלה שהסיפור הוא ממש לא מה שחשבתם.

הותר לפרסום

צמד המילים ה-כל כך מטלטלות, הפכו למסר החד והנוקב של המגיד מישרים הגאון רבי ברוך רוזנבלום בשיחתו השבועית שנמסרה במהלך צום עשרה בטבת. "אִם יִתָּקַע שׁוֹפָר בְּעִיר וְעָם לֹא יֶחֱרָדוּ?"

חכמת שלמה

הראשל"צ, רבה של העיר ירושלים, נתקל בבקשה חריגה של חייל פצוע: אביו נפטר, והוא מעוניין להשתתף בהלוויתו - זאת בניגוד להמלצות הרופאים. הגרש"מ הפתיע את החייל בתשובתו, ובירכו בחום.

תורה, חיגרי שק!

אבל כבד ירד על עולם התורה עם היוודע הבשורה המרה מישיבת 'אור החיים' בירושלים: חכם מנשה מנשה זצ"ל מחשובי רבני הישיבה, הלך לעולמו בשבת קודש בפתע פתאום בגיל 72. הוא היה ממקימי ישיבת 'אור החיים' שבראשות, יבלחט"א הגאון רבי ראובן אלבז חבר מועצת חכמי התורה. חבל על דאבדין!

עכברים ומגפות בבני ברק

מסתבר, שלעכברים וחולדות יש תופעות לוואי מלבד תחושת הפחד כאשר יצור כלשהו מזנק על עוברי אורח בסימטא חשוכה - הזיהום והמחלות. לפני 3 חודשים התגלו בעיר התורה והחסידות 6 מקרים של הידבקות במחלת ה'טיפוס' - מחלה מסוכנת ממש! בעירייה, ובמשרד הבריאות - מגיבים לחשיפה של 'ידיעות אחרונות'.

המסעדה הדרוזית הכשרה

בעלת מסעדה דרוזית, הצטערה על כך שישנם חיילים המשרתים בגבול הצפוני, ואינם יכולים לאכול אצלה בשל בעיית הכשרות במסעדה. היא לא ויתרה, ולאחר כחודש - המסעדה בבעלותה הוכשרה כדת וכדין. כל כך הוכשרה - צפו מי בא לאכול שם.

ליל שישי של משפחות החטופים

אירוע מרגש מאוד התקיים בליל שישי האחרון, בזמן שהגיעו עשרות תלמידי ישיבת 'בית דויד' מירושלים בראשות הגאון הרב ויזנפלד ראש הישיבה, לחזק לעודד ולשמח את משפחות החטופים. צפו בתיעוד המרגש.

לשליחת אייטמים וסיפורים: mayrivkikar@gmail.com

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר