חדשות עם קנייטש

לא תאמינו מי מתנגד להקמת האוניברסיטה החרדית • מעייריב

בית הכנסת 'הרוגי מלכות' לזכר הנרצחים, ראש הישיבה נחלץ לעזרת הראשל"צ, הבכי של המוהל שמל יהודי בגיל 42 וחבר המועצת שקטע את שיעורו (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

צפו בתוכנית המלאה (מגיש: איצלה כץ | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן)

הרוגי מלכות

יוזמתו של הרב יהודה צומעי קורמת עור וגידים, ושלד בית הכנסת "הרוגי מלכות" לזכר הנרצחים במלחמת חרבות ברזל כבר הוקם. כל תהליך ההקמה הוא לזכר החטופים, מההקמה ועד לחנוכת הבית בחג השבועות.

העיתונאים לא יקבעו

ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז התייחס לסערת חזרתו לכס הרבנות בעיר ירושלים של הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר - בנוכחותו של הראשל"צ והתבטא בחריפות כנגד המתנגדים.

התנגדות חריפה

ב'הארץ' פורסם כי במל"ג (מועצה להשכלה גבוהה) כבר החלו בתכנון הקמת האוניברסיטה החרדית הראשונה אלא שלמרבה הפלא (או שלא?), קמו מתנגדים למיזם דווקא מתוך מערכת האקדמיה הישראלית. צוות מעייריב בטוח שגדולי ישראל לא מזילים דמעה על צביעות ההפרדה המגדרית במקרה דנן.

וייקרא שמו בישראל

בירושלים נערכה ברית ליהודי בן 42 שעלה מברית המועצות. הגאון רבי בן ציון גוטפרב ראש ישיבת תורת ה', קרא לו את השם, השתנק מהתרגשות ופצח בריקוד סוער עם הנימול. צפו בתיעוד.

כשחבר המועצת קוטע את השיעור

חבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין, קטע את שיעורו במפתיע - עם כניסתו של ג'ונתן גולדברג, אביו של הירש [הערש בן פערל חנה] המוחזק בשבי החמאס האכזרי בעזה זה 90 ימים - מאז שמחת תורה, שהגיע לשיעור, להתברך ולהתחזק מהרב זילברשטיין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר