חדשות עם קנייטש

בסקווירא דורשים כסף עבור מקומות "טובים" ל'פורים שפיל' • מעייריב

פיגוע דקירה בנווה יעקב, מסקנות דרמטיות מאסון מירון, סיקור מוניציפלי נרחב לקראת הסיבוב השני בבחירות בבית שמש ובחיפה, הבשורה המשמחת לחסידי תולדות אהרון, סיום הש"ס בישיבת חמד לע"נ רה"י והממשיך בסיגעט (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

תזכורת כואבת

יללות הסירנות שהפרו את שלוותה של שכונת נווה יעקב בצפון מזרח ירושלים, נתנו לנו תזכורת כאובה כי אנחנו עדיין מוקפים באויבים צמאי דם. מחבל צעיר, בן 14 סה"כ, דקר את הרב צבי טל ופצע אותו באורח בינוני. המחבל נמלט ונלכד כעבור זמן קצר במזרח ירושלים.

הכישלון כבר לא יתום

ועדת החקירה הממלכתית שהוקמה בכדי לחקור את החדלים שהובילו לאסון מירון בו קיפחו את חייהם 45 יהודים קדושים, פרסמה היום את מסקנותיה והטילה את האחריות לאסון על שורת אנשים - חלקם נושאים עד היום בתפקידים ציבוריים.

מקווים לנס

דגל התורה, שתמכה בסיבוב הראשון בחיפה במועמד יעקב בורבוסקי, נאלצה לחתום בסיבוב השני עם דוד עציוני כאשר למרות האחדות החרדית בעיר לקראת הסיבוב השני, סיכוייו של המועמד השנוא ביותר על המגזר - יונה יהב, לנצח, גבוהים במיוחד. בדגל מקווים לשחזור הנס הגדול מלפני 5 שנים - אז התקיימה ברכתו של הגר"ח לקהילה החרדית בחיפה כי יונה יהב עוד יזכה ל"מפלה גדולה".

זמן אחדות

בעוד אגודת ישראל תומכת כבר על מלא במועמדותו של שמוליק גרינברג לראשות העיר בית שמש, המגעים עם ש"ס נמשכים ביתר שאת וביתר עוז עם ש"ס הקרועה בין הקולות הקוראים לתמוך במועמדת שלא השכילה להיטיב עם החרדים בבית שמש עליזה בלוך, לבין הקולות של בני התורה הספרדים בעיר הקוראים לאחדות מלאה ולתמיכה במועמד החרדי שמוליק גרינברג. על הכף - עתודות בנייה עצומות שייעודן ייקבע בקדנציה הנוכחית.

צדיק בא לעיר

חסידי תולדות אהרון כבר לא יודעים את נפשם מרוב געגוע לרבם הנערץ האדמו"ר מתולדות אהרון ששהה בצפון ובעיקר בטבריה לאורך החודשיים האחרונים כשרק יחידי סגולה וחסידים שהשמחה שרתה במעונם זכו לפקוד את מעונו של הצדיק סמוך לקברו של רבי מאיר בעל הנס. השבוע - כל זה ייגמר עם שובו של האדמו"ר לקריית החסידות בשכונת מאה שערים בירושלים.

ויבכו אותו 30 יום

בישיבת מאור יצחק חמד, שעמדה בראשותו של חבר המועצת ראש הישיבה הגאון רבי ברוך ויסבקר, סייימו את הש"ס לעילוי נשמתו הטהורה כאשר חברי מועצת גדולי התורה, ראשי ישיבות סלבודקה וחברון הגרמ"ה הירש והגר"ד כהן, מכבדים את המעמד בנוכחותם. גם ראשי ישיבות בית מתתיהו ומאור יצחק - חמד - הגר"צ ויסבקר וגיסו הגר"מ יעקבזון נאמו בטקס המרומם.

500 דולר ויש לכם מקום טוב

בסקווירא, פורסמה השנה מודעה חריגה המבטיחה מקום טוב בטקס הפורים שפיל המסורתי שנערך בחסידות מידי פורים, למי שישתתף בעלויות הגבוהות של הפקת הטקס - שיסודתו בהררי קדם אצל גדולי עולם הקדמונים שפעלו ישועות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר