חדשות עם קנייטש

תופעה? זהו המכשיר החדש שמסעיר את חסידות חב"ד • מעייריב

תאונה קטלנית בחזור מקבר יוסף, הפסק שמסעיר את עולם הישיבות - משגיח חוייב לתת סיגריות לתלמיד, הדרמה בבית מתתיהו וחמד - הניהול המשותף יסתיים, התלבושת האחידה בגור ומכתב הרבנים נגד הנפצים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

הלם ב'שובו בנים'

3 צעירים בשנות ה-20 לחייהם, מצאו את מותם בתאונה קטלנית שאירעה בסמוך לגבעת אסף שבכביש 60. 3 נוסעים אחרים, צעירים בגילאי העשרה, נפצעו בדרגות פציעה שונות. השישה היו בדרכם לביתם לאחר תפילה בקבר יוסף בשכם.

העישון הורג - אך אינו פוטר מהבטחות

משגיח באחת הישיבות בצפון, התחייב לתלמיד כי ייתן לו 10 סיגריות, במידה ויצליח להגיע בזמן לסדר א'. התלמיד התאמץ והוציא פסק הלכה מאחד מבתי הדין החשובים ביותר - כי על המשגיח לקיים את התחייבותו ולספק את הסיגריות המובטחות לתלמיד.

המייצ'ינג וההיפרדות

היסטוריה בבית מתתיהו ומאור יצחק. 25 שנה לאחר שהוקמו הישיבות המפארות את עולם התורה ע"י הגאון רבי ברוך ויסבקר זצוק"ל, התקבלה ההחלטה על הפרדה ניהולית בין שתי הישיבות העומדות בראשות 2 הגיסים. האחד בנו של רה"י, והשני חתנו. בישיבת 'מאור יצחק' כבר החלו להיערך לעול הכלכלי וערכו מייצ'ינג לבוגרי הישיבה.

תלבושת אחידה

בחסידות גור החליטו לצעוד בעקבות חסידות באיאן, שהייתה החלוצה לקבוע תלבושת אחידה לילדי הת"תים ברחבי הארץ. המכתב עם התקנות החדשות פורסם הבוקר ב'כיכר השבת'. מחירי התלבושות יהיו זולים מהממוצע בשוק - בניגוד גמור לאיכות, שתהיה גבוהה מהממוצע בשוק.

השנה - יותר מתמיד

חברי מועצת, ראשי ישיבות ורבנים, יוצאים בקריאה דחופה להורי הילדים, כי השנה במיוחד, לאור הרגישות הנובעת מהמצב הקשה השורר בארץ הקודש, עליהם להשגיח על ילדיהם לבל יפוצצו נפצים בקול רעש גדול - גם לא פיקות (קפצונים בלע"ז).

סערת ה'קינדל'

בישיבות חב"ד, חדר לאחרונה השימוש במכשיר ה'קינדל' המכיל בתוכו ספרי קודש רבים והוא קל יותר ונוח לשימוש. צוות מעייריב יעקב האם הקינדל יחליף את הספרים המסורתיים או שמא יישאר רק בתוך ישיבות חב"ד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר