כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מבוכה בוועדה

בן גביר התחבק עם בן משפחת החטופים שהגיב: "תוריד את הידיים"

השר בן גביר שחוטף מהבוקר מכל הכיוונים על ההצעה שמפלגתו מנסה לקדם - עונש מוות למחבלי הנוח'בה, הצטלם מחובק עם גיל, שקרובות משפחתו חטופות | גיל פחות התחבר והגיב בחריפות (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בן גביר מחובק עם גיל דיקמן (צילום: הטוויטר של בן גביר)

היוזמה של עוצמה יהודית לעלות בשעה רגישה זו את הצעת חוק מוות למחבלי הנוח'בה, ממשיכה לעורר סערה, וקרוב משפחה של שתי חטופות, אף זעם בשעה האחרונה (שני) על השר איתמר בן גביר, שחיבק אותו מול המצלמות, נגד רצונו.

גיל דיקמן, שקרובות משפחתו, כרמל וירדן גת נמצאות כעת בשבי חמאס, לאחר שנחטפו בשבת מקיבוץ בארי, הגיב על הציוץ של השר בן גביר שהעלה עם תמונה של שניהם מחובקים.

בן גביר כתב בציוץ: "אוהב ומחבק את משפחות החטופים וחייבים לומר את האמת: הקונספציה שהובילה אותנו לאסון, שכללה תשלום מזומן לחמאס ומדיניות הכלה - וכבר התפוצצה לנו בפרצוף - ממשיכה גם כעת. כמו שהתמרון הקרקעי חשוב להגברת הלחץ על חמאס להשיב את החטופים, כך גם חקיקת גזר דין מוות למחבליו. במזרח התיכון לא ממצמצים - מכים באויב בכל הכלים ומורידים אותו על הברכיים".

הציוץ של בן גביר

גיל דיקמן, הגיב לציוץ וכתב: "תוריד ממני את הידיים שלך. המבט שלי כאן אומר הכל. אמרתי לך: אל תחבק אותי. בכל זאת חיבקת. אמרתי לך: אל תסכן את האהובים שלנו. בכל זאת סיכנת. הכל בשביל התמונה. איתמר בן גביר - אין לך שום גבול. כולם רואים שאתה עושה קרקס על הדם של המשפחות שלנו. עוד לא מאוחר. תעצור".

הציוץ תגובה של גיל דיקמן (צילום: טוויטר)

מוקדם יותר היום נפתח בועדה לביטחון לאומי דיון בהצעת חוק העונשין עונש מוות למחבלים. בדיון השתתפו גם נציגים ממשפחות החטופים בעזה. אחד מהם התחנן בפני השר איתמר בן גביר, שנכח במקום, שלא יקדמו כעת הצעה שכזו, עת קרוביהם נמצאים בעזה.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיב וכתב: "מסתבר שהקונספציה המסוכנת של ניסיון לרצות יחיא סינוואר וחבריו בשקט ובמזוודות של כסף מזומן, שקרסה מול עינינו בשבעה באוקטובר, ממשיכה להוביל כעת את הקבינט המצומצם. יש לנו אחריות רבה לחטופים ומשפחותיהם, ודווקא משום כך, האחריות הזו כוללת גם אחריות לקורבנות הפיגועים הבאים ובני משפחותיהם".

עוד הוסיף בן גביר: "רב"ט נעה מרציאנו ז"ל לא נרצחה בעזה בגלל דיון שהתקיים בכנסת, כמו גם כל נרצחי הטבח שאירע בשבעה באוקטובר - החמאס לא מחפש תירוצים לרצוח יהודים".

לדברי בן גביר: "בטרם החל התמרון הקרקעי, היו קולות שקראו להימנע מהכניסה בשל חשש לפגיעה בחטופים. כפי שאמר רה"מ, התמרון מגדיל את הסיכוי להשבת החטופים. כמובן שהוא חייב להיעשות תוך כתישת אווירית וללא כל סיכון של לוחמינו, אך העיקרון ברור וזהה גם לענייננו: קידום חקיקת גזר דין מוות למחבלים רק מגביר את הלחץ על חמאס, ומגדיל את הסיכוי להשבת החטופים".

לסיום אמר השר לביטחון לאומי: "כל אויבינו המקיפים אותנו מסתכלים כעת כיצד ישראל מתנהלת מול החמאס - עלינו להראות להם שאנו אלו שמורידים את ארגון הטרור הרצחני הזה על הברכיים, ולא חלילה להפך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר