"לא שוללים עסקה"

התקדמות במגעים: כל הפרטים על העסקה החדשה עם החמאס

בישראל לראשונה מדווחים על "אופטימיות זהירה" בנוגע לעסקה חדשה עם החמאס | מצרים וקטאר העבירו את הטיוטות | הקבינט יתכנס מחר לקבל את הפרטים (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
רה"מ נתניהו וראש המוסד ברנע (צילום: קובי גדעון / לע"מ)

בכירי מערכת הביטחון הישראלית, ובראשם ראש המוסד דדי ברנע, סיימו לפני זמן קצר הערב (ראשון) את הדיונים ב"פסגת פריז" שעסקה בעסקת חטופים חדשה בין ישראל לארגון הטרור הנאצי חמאס. לפי הדיווח של העיתונאית מוריה אסרף בחדשות 13, בישראל מזהים "ניצנים של התקדמות" במגעים עם החמאס.

בפסגת פריז נכחו ראש המוסד דדי ברנע, ראש השב"כ רונן בר, ממנונה חטופים ונעדרים מטעם צה"ל האלוף ניצן אלון, ראש ה-CIA, ראש המודיעין המצרי וראש הממשלה הקטארי.

מפרטי העסקה ההולכת ונרקמת עולה, כי בסיס העסקה החדשה בנויה על הטיוטה הישראלית שנתה בשבועות האחרונים לפיה העסקה תתקדם במספר שלבים ותכלול את שחרור כל החטופים הישראים כולל חיילים, חיילות וגופות ה"י, כאשר ישראל מצידה תשחרר מספר רב של מחבלים אשר זהותם טרם הוכרעה בידי חמאס וישראל.

בשלב הראשון ישוחררו גברים מעל גיל 60, נשים, חולים וילדים (?), ובשלב השני ישוחררו החיילים והחיילות. בשלב הסופי של העסקה ישוחררו גם גופות החיילים ועובדי מערכת הביטחון, חברי כיתות הכוננות והאזרחים המוחזקות בידי החמאס.

לאורך כל שלבי ביצוע העסקה - פרק זמן של כששה שבועות, צה"ל יפסיק את הלחימה ויפרוס את כוחותיו בצורה שונה עד להשגת הכוחות מהרצועה כולה.

נקודות המחלוקת העיקריות בין החמאס לישראל הן הפסקות הלחימה. בחמאס דורשים ערבויות בינלאומיות על הפסקה סופית של מלחמת חרבות ברזל בעוד בישראל לא מוכנים להתחייב על כך בשום שלב עד מיטוט ארגון החמאס.

בישראל, למעשה, לא מוכנים לדרישת החמאס על השגת כלל הכוחות מהרצועה ודורשים את הישארותם של כוחות מסוימים בתוך הרצועה לאורך כל שלבי ביצוע העסקה.

בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחסו לסיום הפסגה בפריז: "לפני זמן קצר הסתיימה פסגת המודיעין באירופה בהשתתפות ראש המוסד דדי ברנע, ראש השבכ רונן בר ואלוף במילואים ניצן אלון עם ראש ה-CIA, ראש ממשלת קטר, ושר המודיעין המצרי".

"הפגישה הוגדרה כפגישה קונסטרוקטיבית" נמסר מלשכת רה"מ. "קיימים עדיין פערים משמעותיים בהם עתידים הצדדים להמשיך לדון כבר השבוע בפגישות הדדיות נוספות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר