כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

ב'יתד' הקטינו את תמונתו של 'חבר המועצת' - זו הסיבה • מעייריב

מאבקי הרפורמים עולים שלב, הנס והמכתב של ראש הישיבה, החאפר החרדי שנתפס בנתב"ג, ההכנות בבית הגר"ד לנדו, הבחור שהתחתן עם התורה בבית המדרש ותיעודים מתפילות יום כיפור של הראב"ד (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

משקפיים בלי מספר

הרפורמים דורשים שמדינת ישראל תממן בריתות מילה שעלותן יכולה להגיע לסך של עד 3,000 ש"ח לברית, גם אם הברית תבוצע שלא לפי ההלכה היהודית. צוות מעייריב ממליץ לבג"ץ, באם אכן יאשר לממן בריתות פסולות, לשקול לממן גם משקפיים ללא מספר וחגורות בטיחות להולכי רגל.

בג"ץ נגד הרבנים

לאחר שבג"ץ דרש ממדינת ישראל להגיב על דבריו של הראשון לציון ורבה הראשי של ירושלים כנגד הרפורמים, באו הרב הרבנים הראשיים הגר"ד לאו והגר"י יוסף להגנתו וכנגד מערכת המשפט והרפורמים.

בעל הנס מכיר בניסו

ראש ישיבת 'וולפסון' הגאון רבי דניאל וולפסון שולח מכתב מרגש לתלמידיו בו הוא שח אודות הנס העצום שהתרחש בפתח מתחם הישיבה ברחוב זילבר בירושלים ומבקש מהם להרבות בזכויות.

הגזים, החאפר

עובדי רשות שדות התעופה הבחינו נהג החשוד בשידול נוסעים לשכור את שירותיו כנהג. בדיקה מהירה העלתה כי רישיונו של הנהג נשלל ממנו בעבר וכי הוא נוהג בפסילה. בדיקה מעמיקה יותר בקרביו של הרכב העלתה כי בתוכו נדחסו יותר מפי שניים מהכמות המותרת.

מקבילים פני הרב, ברגל

בבית ברחוב הרב שר נערכים לקליטת המוני בני אדם הצפויים להקביל את פני רבם - הגאון רבי דב לנדו, ברגל. גשר ומדרגות חיצוניות נבנו לצורך כך מחוץ לבניין, בדיוק כפי שהיה מקובל בבית ברחוב רשב"ם ובבית ברחוב ראב"ד.

החשש של חבר המועצת

ראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי צבי דרבקין, העניק ראיון חג לעיתון הליטאי יתד נאמן. משראה את תמונת השער בה תמונתו שלו נמרחה על פני כל העמוד - הוא התחנן על נפשו - "תקטינו את התמונה". לתלמידיו הוא הסביר - חושש מעין הרע.

חתונה בבית המדרש

ראש ישיבת באר יעקב התיר לתלמידו דוד טיסמינצקי לערוך את חגיגת סיום הש"ס שלו בהיכל בית המדרש. "אתה הרי התחתנת עם התורה! זה הבית שלה...".

הרב הדומה למלאך

תאמינו לי, לא צריך טקסט לאייטם הזה. פשוט - צפו בתיעודים מהיכל ישיבת הגר"מ שטרנבוך והביטו בפניו של הראב"ד ביום הקדוש ביותר בשנה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר