ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

חשיפה: קרב הסטנדרים בישיבה הליטאית והקנס על הבחורים שסולקו • מעייריב

החשבונות המזוייפים של גדולי הרבנים, המכתב של ועד הישיבות להנהלת הישיבות, החרדים שמגיעים לאולפני הטלוויזיה, הבשורה לבני ברקים שמעוניינים בבריכה וההפתעה של סמוטריץ' מהמפלגה החרדית (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
(עריכת תוכן: יהודה גליקמן | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

על הסטנדר

דרמה בעולם הישיבות: עשרות תלמידי שיעור ב' - ועד שני ישיבת אור ישראל סולקו במפתיע מהישיבה בעקבות ויכוח עם הנהלת הישיבה על מיקומם של הסטנדרים. הישיבה הודיעה לתמידים כי הם יכולים לשוב - אך זה כבר יעלה להם כסף.

הרשתות החברתיות של גדולי ישראל

פייק ריפורטר חשפה היום תחקיר עומק על רשת שככל הנראה מקורה באיראן, שפעלה לשסות ולפלג את העם. חרדים נגד חילונים, דתיים נגד חרדים - כולם נגד כולם. גם משפחות החטופים שימשו להם למטרתם השפלה. אולם ההפתעה הגדולה הייתה דווקא בנושא ערוצי תקשורת של גדולי הרבנים.

והכינו את אשר יביאו

בוועד הישיבות פרסמו מכתב שיועד להנהלת הישיבות ובו הם מדריכים את ראשי הישיבות לוודא כי תלמידים האמורים להתייצב בלשכות הגיוס בצו ראשון, ידאגו כבר מעתה לתעודת זהות או דרכון בתוקף, על מנת להימנע מתקריות מיותרות. בוועד הישיבות דואגים למנוע ביטול תורה בהסדר התייצבות המוני לישיבות שלימות יחד.

לא נעים בכלל

תופעה, עליה התרענו כאן ב'מעייריב' כבר לפני מספר חודשים, נמשכת גם השבוע. בחורי ישיבות מהשוליים של החברה החרדית משתתפים בתוכניות טלוויזיה ומופיעים באולפנים, שהגם שאינם מסיתים ומתריסים, וייתכן ואף שכר שיחה נאה יש להם, ודאי וודאי שאין מקומם של בחורי ישיבות במקומות אלו - בפרט בימי המלחמה בהם הורים לחיילים בוחנים את תלמידי הישיבות בשבע עיניים.

אוטובוסים לקאנטרי בני ברק

ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין, וסגן השר אורי מקלב הצליחו להסדיר את שירות התחבורה הציבורית מ"בני ברק הישנה" ל"בני ברק החדשה" - שם הוקם לו הקאנטרי החדש. מעתה, בני ברקי המעוניין לחלץ עצמותיו בבריכת השחייה העירונית, יוכל להגיע בקלות רבה. גם לחזור משם. צוות מעייריב מסיר את הכובע.

הכל על בחירות וקוקה קולה

לא אמרנו שיש קשר. אבל קצת אחרי ששר האוצר בצלאל סמוטריץ' הודה ואמר כי ההכרזה על החזרת המס על המשקאות הממותקים הייתה בעיתוי שגוי, הודו חברי המפלגות החרדיות, כי קיום הבחירות המוניציפליות בתאריך שנקבע על ידי שר הפנים משה ארבל - שגוי.

יש לכם אייטם חם לשלוח אלינו? עליתם על סקופ בלעדי? קיבלתם הקלטה או תיעוד שהציבור עדיין לא ראה? שלחו אלינו כאן בצורה אנונימית לחלוטין ובמידה והתוכן יתאים, נפרסם אותו בתכנית.

https://docs.google.com/forms/d/19i5Rg09RwVXtN8xRgMp7JYxNMUm-BL68O_6KC5ULRb0/edit

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר