חדשות עם קנייטש

ראש הישיבה סגר מעגל: החומש עם חתימתו האישית - כאשר היה ילד • מעייריב

הטרגדיה בישיבת מיר, מעמד הסליחות של ראש הישיבה, הענווה של רב קהילת המתמידים, הסיור של תלמידי הישיבה בעוטף עזה, העצרת לדיין שנרצח, המעמד המרגש של קטועי הגפיים בכותל והחברים שלא מפסיקים לרקוד (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

הלם וזעזוע

איציק שטינברגר ז"ל, תלמיד ישיבה בן 25, נהרג בחדרו בישיבה, לאחר שקיר בטון קרס עליו בעקבות שיפוצים במבנה סמוך. חבריו מתקשים לעכל את הבשורה המרה, והם מספרים על בחור שמח, חייכן, אהוב למקום ואהוב לבריות. ת.נ.צ.ב.ה.

סליחות באמצע טבת

ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז, ערך מעמד סליחות ותענית בהיכל ישיבתו, לרגל יום פטירתו של אביו הגאון רבי מצליח מאזוז זצוק"ל - הי"ד. השנה, הוא נשא דברים ברוח התקופה, וקרא לאחדות.

החומש של שלום בער הילד

ראש הישיבה הגאון רבי שלום בער סורוצקין, שמע לאחרונה, במפתיע, כי קיים עותק אחרון של ספר אזניים לתורה שחיבר סביו זצוק"ל, אותו הוא חילק בהיותו ילד רך בשנים במסגרת המפעל התורני הראשון של מייסד אימפריית 'עטרת שלמה'.

רב הקהילה על הפרענצ'עס

חסידי תולדות אהרון הופתעו לגלות במהלך הטיש של החסידות בליל שבת האחרון, את הגאון רבי ברוך מרדכי מיצברג - רב קהילת המתמידים, כשהוא עומד על הפרענצ'עס "כמו כולם"... גבאי האדמו"ר שהבחין בו, מיהר לכבדו ולהושיבו סמוך לאדמו"ר.

ישיבת הקיבוץ בקיבוץ

תלמידי ישיבת קיבוץ רמות, בראשותו של רבי אלחנן גרוסבוים, יצאו למסע חיזוק בחורבות עוטף עזה. בתיעודים, ניתן לראות את השתפכות הנפש של תלמידי הישיבה.

ויבכו אותו 30 יום

בכירי עולם הדיינות, ובראשם הרה"ר הגאון רבי דוד לאו, התכנסו לעצרת מספד לזכרו של הקדוש דיין רבי אלימלך וסרמן הי"ד, שנרצח בפיגוע הירי בגבעת שאול לפני חודש.

צמרמורת בכותל

הרה"ר והראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף, בירך בכותל המערבי, יחד עם רב הכותל והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ', עשרות קטועי גפיים, שנפצעו במהלך מלחמת חרבות ברזל.

הקפות שניות בטבת?

בביתר עילית התקיימה שמחת חתונה לבן קהילת המתמידים. אלא שבמהלך השמחה, נפל החשמל בשל הפסקת חשמל כללית באזור. חברי החתן, בהתארגנות ספונטנית, השלימו את ההקפות השניות שבוטלו בשל המלחמה - יחד עם שמחת חתן אמיתית. צוות מעייריב התרגש!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר