חדשות עם קנייטש

הרב הורה: לא אומרים תחנון אחרי הבחירות והריקוד של ראש הישיבה • מעייריב

ההצהרה הדרמטית של חבר המועצת הליטאי על חוק הגיוס, התסבוכת של דגל וש"ס בחיפה ובית שמש, האבל בארה"ב ובעולם היהודי, הדרמה בכפר יונה וההוראה הדרמטית והתיעוד מהריקוד של ראש הישיבה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

אמירה עם השלכות

בעוד חברי הכנסת החרדים טרם החליטו על התנהלותם בתקשורת, בכנסת ובממשלה עם הצרה החדשה-ישנה שניחתה עליהם בפסיקת הבג"ץ, חבר המועצת הליטאי, ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, מנפק אמירה עם משמעות דרמטית בהחלט, במהלך הספד בכולל חזון אי"ש בבני ברק.

חיפה ובית שמש

דגל התורה שהפסידה את הסיבוב הראשון - יכולה עדיין לעשות קאמבק בסיבוב השני. כל האופציות על השולחן. מי יודע - אולי אפילו יונה יהב? שעות יגידו... ובבית שמש - ש"ס היא זו שהפסידה את הסיבוב הראשון והיא נאלצת לצאת למו"מ עם דגל כאשר חסידות גור מזנבת בה עם הצעות משלה. ימים יגידו. בכתבה שלפניכם - תקבלו סיקור מיוחד על ההתלבטות של דרעי בין חברי המועצת והרבנים הספרדים לבין השר מש"ס.

גאב"ד סיגעט איננו!

אבל בעולם החסידות: בארה"ב הסתלק הלילה לבית עולמו הגאון הצדיק גאב"ד סיגעיט זכר צדיק וקדוש לברכה, רבי יקותיאל יהודה מייזליש, לאחר שבתקופה האחרונה הדרדר מצבו והוא השיב את נשמתו ליוצרה בשיבה טובה בגיל 94 שנים. מסע ההלוויה יצא הבוקר בשעה 10 (שעון ארה"ב) מבית מדרשו בעיירת סיגעט אל עבר בית העלמין בניו ג'רזי.

תחנון בכפר יונה?

ביישוב כפר יונה סמוך לנתניה התחולל בשבוע שעבר מהפך פוליטי: לאחר מערכת בחירות סוערת במיוחד, ראש העיר אלברט טייב נבחר ברוב של כ-60% והדיח את ראש העיר שוש כחלון כידור שקיבלה 26% בלבד. השמחה בקהילה החרדית ובקרב ציבור שומרי המסורת כל כך רבה, עד כי הגאון רבי יוסף הללויה הורה שלא לומר תחנון, ביום שלאחר הבחירות, זאת לצד אמירת ‘נשמת כל חי’.

ריקוד של מצווה

אמש נערכה במודיעין עילית שמחת נישואיו של החתן אהרוני מבחירי תלמידי ישיבת באר יעקב. ראש הישיבה הגאון רבי יצחק דוד שפירא, לא חס על כבודו וממרום גילו הוא רקד ופיזז בשמחה כאחד מחברי החתן. צפו בתיעוד המיוחד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר