חדשות עם קנייטש

טיטולים וביצים: במאה שערים "פינקו" את השוטרים • מעייריב

הדילמות של דגל התורה לקראת הבחירות לרבנות הראשית, מאחורי הקלעים של ההסכמים בירושלים, השטייגען בפוניבז' בלילות בין הזמנים, הבחורים שהדפו את הטילים האיראנים, ספר התורה שהוכנס ברכסים, הראשל"צ והדיין הוותיק באפיית מצות וניקוי הכותל המערבי לפסח (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

המירוץ לכס הרבנות

ב'דגל התורה' יש מי שמנסה לקדם בשבועות האחרונים מול ההנהגה הרוחנית של 'דגל התורה' את האפשרות שהרה"ג רבי מיכה הלוי, רב העיר פתח תקווה, ירוץ כמועמדה של הסיעה הליטאית לתפקיד הרב הראשי לישראל, זאת לאחר שהאפשרות כי ועדת הרבנים של הציונות הדתית (המגזר, לא המפלגה) תפתח מחדש את ההחלטה שלה לתמוך בבחירות ברב מאיר כהנא - ירדה מהפרק.

הקרב על החינוך

חודשיים אחרי הבחירות לעיריית ירושלים, ראש העיר משה ליאון מצליח סוף סוף לעשות סוף למריבה בין דגל לש"ס על תיק החינוך כאשר מנהיגה הרוחני של 'דגל' ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו מכריע כי ניתן לוותר לש"ס על התיק - אך לא על העקרונות.

קיץ וחורף לא ישבותו

זר שייקלע להיכל ישיבת פוניבז', ישפשף את עיניו בתימהון: עשרות בחורים מתכנסים להם מידי לילה בחלקו הימני של בית המדרש ועוסקים בלימוד התורה הקדושה - כאילו אמצע הזמן עכשיו ולא בין הזמנים ניסן שהגיע אחרי חורף ארוך מתמיד. כי אין להם שיור - רק התורה הזאת. יהי חלקינו עמהם.

הספרא שמתדלק את הסייפא

בעיר אלעד, בהיכל ישיבת שערי תבונה, התכנסו להם בחורי החמד תלמידי שיעור ג' של הישיבות לצעירים מכל חלקי הארץ - לישיבת המשך הזמן. לצוות מעייריב התגלגל תיעוד מביקורו של המקובל הגאון רבי יעקב עדס במוצאי שבת, שעה ש-60 טון חומר נפץ עשו את דרכם לעבר ארץ ישראל. הגר"י עדס, הנחה את הבחורים כיצד ניתן ליירט הכל.

לזכרו של הילד

התרגשות גדולה ברכסים עם הכנסתו של ספר תורה חדש לבית הכנסת 'אור תורה'. הספר התורה נתרם לעילוי נשמתו של הילד דניאל בן שלי אלמקייס זכרו לברכה, שנפטר בגיל 9 בלבד, לאחר ייסורים קשים. כתיבת האותיות התקיימה בבית משפחת אלמקייס בליווי כלי נגינה והתהלוכה יצאה עם שירים וריקודים לבית הכנסת.

חביבות המצווה

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, פינה מלוח זמנו העמוס במיוחד בתקופה של מסירת שיעורי תורה מסביב לשעון והגיע לאפיית המצות בבית המדרש 'זכור לאברהם' שבראשות ידידו, ותיק חברי בית הדין הגדול, הגאון רבי מיכאל עמוס.

ה"חלוקה" הלילית במאה שערים

שוטרי מחוז ירושלים שפשטו על הקסבה של הנטורי קרתא בשכונת מאה שערים בירשלים, זכו לטעום ממגוון מוצרי ה"חלוקה" הגדולה, שעות לפני שהחלה. על השוטרים, שנכנסו לעצור שב"חים מבית לחם - לא מעזה, הושלכו מגוון מצרכים - והכל כשר לפסח בהשחת הבד"צ העדה החרדית ירושלים. צוות מעייריב נכח באירוע הביזארי.

פתקא טבא

לרגל חג הפסח, הקרן למורשת הכותל המערבי ערכה הבוקר את פינוי הפתקים המסורתי של רבבות פתקי התפילה, שהוטמנו בין נדבכי הכותל המערבי בחצי השנה האחרונה. צוות מעייריב ממליץ למי שלא הספיק להטמין פתק בכותל - אפשר גם לשוחח עם הקדוש ברוך הוא. הוא מאזין שוועה ובוחן כליות ולב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר