ספר תורהעניין בפרשה: ברכת התורההרב יהודה שטרן1
בגמרא מובאת דרשת רב יהודה הלומד מהפסוק כי שם ה' אקרא הבו גודל לאלוקינו שיש חובה לברך את ברכת התורה לפני הלימוד. הרב יהודה שטרן מגיש פלפול בנושא (יהדות)
פלפול: שומע כעונה במקרא ביכוריםפלפול: שומע כעונה במקרא ביכוריםהרב יהודה שטרן2
וענית ואמרת לפני ה' אלוקיך וגו' (דברים כו' ה'): הביאור השבועי על פרשת השבוע, פרשת כי תבוא, במאמרו של הרב יהודה שטרן. מדפיסים את המאמר לשבת - ולומדים (פרשת השבוע)
"צריך הוא לפייסו בשק של זהובים"קיבל מלקות וזכה בשק של זהוביםח' יקר2
ביום אחד, נטל הממונה והעמיד את יוסף בקלון גדול למשפט ציבורי והלקה אותו חמש מלקות בפרהסיה. ככה תבע את שנאתו העצומה לכבוד שקיבל היהודי. ח' יקר במעשה לשבת (יהדות)
מעקהעניין בפרשה: מצוות מעקההרב יהודה שטרן2
על הפסוק כי תבנה בית חדש ועשית מעקה לגגך ולא תשים דמים בביתך וגו' (דברים כב' ח') לומדים מצוות מעקה. הרב יהודה שטרן מגיש פלפול תורני מרתק על פרשת השבוע (יהדות)
אילוסטרציההבן נרצח, ואביו שר זמירות שבתח' יקר8
התבוננו כולם באב המיוסר: איך זה שלא הוריד דמעה? בתוך כל תהום הזעזוע והצער. לא נתן לדמעות להשתלט עליו, ובאותו מעמד באותו מעמד עמד והלחין שיר נודע. סיפור (יהדות)
אילוסטרציהפתרון קסם נגד היצר-הרעהרב אלכסנדר ליפשיץ1
יש מקום אחד, בה לכאורה נותנים ליצר הרע לגיטימציה. זה קורה בפרשה שלנו, פרשת כי תצא. הרב אלכסנדר ליפשיץ גם השבוע מפלפל מרתק בפקשת כי תצא (יהדות, פרשת השבוע)
כהןעניין בפרשה: מכירי כהונההרב יהודה שטרן2
משמעות דין מכירי כהונה, שאם ישראל רגיל לתת לכהן את מתנות הכהונה שלו כגון תרומה - לכהן יש בעלות על התרומה עוד לפני שהגיעה לידו. הרב יהודה שטרן מתפלפל (יהדות, שבוע)
התרגיל המבריק של הגנב השקרןהתרגיל המבריק של הגנב השקרןח' יקר1
כשנדרש להישבע עשה הלווה תרגיל מעניין. הוא לקח את המקל שלו, והעביר למלווה. תחזיק לי את זה רגע! ביקש. כדי שאוכל להישבע... אבל אז, קרה משהו לא צפוי (שבוע)
אילוסטרציהלתקן את הנישואין, לתקן את העולםהרב אלכסנדר ליפשיץ5
כל עוד האדם לא נישא - חסר בשם ה"אדם" שבו - במהות הפנימית שבו ובהגדרתו כאדם. הסבר מרתק על הפסוק "כִּי-יִקַּח אִישׁ אִשָּׁה חֲדָשָׁה, לֹא יֵצֵא בַּצָּבָא". מאמר (יהדות, השבוע)
החדשות האמיתיותהחדשות האמיתיותהרב אלכסנדר ליפשיץ3
רבים רצים אחריהם. מתמכרים להם. בכל שעה עגולה הם מוכרחים "להתעדכן", ו"המהדרין" שבהם מתעדכנים בכל מספר דקות. האם קיים פתרון רוחני שיכול לספק את "היצר החדשותי"?
כשהרומאים ביקשו: "תנו לנו פנס"כשהרומאים ביקשו: "תנו לנו פנס"ח' יקר1
החכמים התפלאו: "מה? מלכות רומי הגדולה צריכה פנס משלנו? בטח יש כאן משהו נסתר". וגם: כמה תרויחו מהשאלה "מה ההכשר של הסוכריה הזאת?" (יהדות, פרשת השבוע)
עניין בפרשת עקב: כוונה בתפילהעניין בפרשת עקב: כוונה בתפילההרב יהודה שטרן3
מהם הכוונות שאנו צריכים לכוון בתפילה? האם תפילה היא דאורייתא? או שהיא בעצם דרבנן. הרב יהודה שטרן מגיש את הפלפול השבועי בפרשה, (יהדות, פרשת השבוע)
"צעד קטן לאדם, צעד גדול לנשמה"צעד קטן לאדם, צעד גדול לנשמההרב אלכסנדר ליפשיץ2
הוא "מתעורר", הוא מחליט לכבוש את הפסגה. הוא יהפוך להיות "מלאך". לא יהיה לו רגע פנוי בעולמו, אבל, ההחלטות האלה מחזיקות רק מספר ימים. (יהדות, פרשת השבוע)
"כן, הצרות שלך מענינות אותי""הצרות שלך מענינות אותי"ח' יקר7
הרב יצא מהמכונית. התקרב אל השומר הכעוס ובקול רך ואנושי אמר לו: דווקא אותי כן מעניינות הצרות שלך! עורך הדין אליו הגיע הרב נאלץ להמתין חצי שעה עד שהשניים סיימו • סיפור
מזוזהעניין בפרשה: מצוות מזוזההרב יהודה שטרן7
וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך (דברים ו' ט'): הביאור השבועי על פרשת השבוע, פרשת ואתחנן, במאמרו של הרב יהודה שטרן. מדפיסים וקוראים (יהדות, שיעורים)
על אלה אני בוכיהעל אלה אני בוכיההרב אלכסנדר ליפשיץ4
אם השלמנו עם האובדן, סימן שהדבר אבוד. אולם אם אנו עדיין מבכים את האובדן, הדבר מלמד שאנו קשורים אליו. לא ויתרנו. הדבר עדיין קיים. ערב תשעה באב בכיכר (יהדות)
"השערים נסגרו על כל יושבי בית המלאכה"אומץ מדהים של יהודי מול נאצי אכזרח' יקר5
הקלגס, באכזריות נוראה ובקול מקפיא אמר לו : 'די ביסט א יודע? כלומר: אתה יהודי? קענסט טו! אתה יכול!'. לילה שלם לאחר-מכן, תיקן היהודי את המכונה (יהדות, סיפור)
עניין בפרשה: התרת נדרים ב"כל נדרי"עניין בפרשה: התרת נדרים ב"כל נדרי"הרב יהודה שטרן2
לא יחל דברו ככל היוצא מפיו יעשה (במדבר ל' ג'): הביאור השבועי על פרשת השבוע, פרשת מטות, במאמרו של הרב יהודה שטרן. מדפיסים וקוראים
מרן רכשבה"ג הרב אלישיב זצ"לשבר על שבר הושברנוהרב אלכסנדר ליפשיץ1
יתומים היינו ואין אב. תחושה של יתמות וקדרות אופפת את כולנו. חשכו המאורות. מאמרו השבועי לפרשת מטות של הרב אלכסנדר ליפשיץ, לזכרו של פוסק הדור (דיין)
אילוסטרציההצעקהח' יקר3
הכפרי לא נבהל מהתשובה. להיפך. הוא הרים קולו כנגד הצדיק ואמר לו בתוכחה: אתה יכול. רק אינך רוצה. ואז, באורח פלא, הצליחו לחלץ את העגלה מהבוץ (יהדות)
מוסר השיעורעניין בפרשה: כהונת פנחסהרב יהודה שטרן
והיתה לו ולזרעו אחריו ברית כהונת עולם (במדבר כה' יג'): הביאור השבועי על פרשת השבוע, פרשת פנחס, במאמרו של הרב יהודה שטרן. מדפיסים וקוראים
סיפור לשבת: סוד העושר של חיים הגבירסיפור לשבת: סוד העושר של חיים הגבירח' יקר4
כבר מזמן שלא ביקר כאן. ומה שראה עכשיו? לא נתן לו מנוח. עניות נוראה. תינוקות רעבים, ילדים יחפים וכל מה שלא האמין שעוד נמצא בעולם. סיפור (יהדות, הפרשה)
אילוסטרציהפרצופם האמיתי של אנשי השלוםהרב אלכסנדר ליפשיץ8
הם יוצאים מגדרם להגן על כל מי 'שנברא בצלם'. רוממות ה'הומניות' בגרונם. הם המה אנשי השלום. האומנם? הרב אלכסנדר ליפשיץ במאמר מרתק על הפרשה (יהדות)
עניין בפרשה: עשיית סימנים לחיזוי העתידעניין בפרשה: עשיית סימנים לחיזוי העתידהרב יהודה שטרן
פרשת בלק: הרב יהודה שטרן מגיש מבט מעמיק לפרשת השבוע. והפעם: בעשיית סימנים לחיזוי העתיד. פלפול מרתק על פרשת בלק (יהדות, השבוע)
אילוסטרציהביום אחד, איבד המליונר את כל רכושוח' יקר4
בקושי התמודד עם האובדן הזה, וכבר היה צריך לגלות כוחות כדי להפנים את הבשורה הבאה. עוד בנק ועוד אחד... התמוטטות הבנקים בישרה על אובדן (יהדות)
הרב יהודה שטרןבדין מי נידה המטהרים טמא מתהרב יהודה שטרן3
פרשת חקת: הרב יהודה שטרן מגיש מבט מעמיק לפרשת השבוע. והפעם: בדין מי נידה המטהרים טמא מת. פלפול מרתק על פרשת חקת (יהדות, השבוע)

פרשת השבוע

פרשת השבוע בכיכר השבת - מידי שבוע מתפרסמים מבחר מאמרים על פרשת השבוע: ווארטים לפרשה, דבר תורה לשולחן שבת מאמרים תורניים ופלפול שבועי על פרשת השבוע.

כיכר facebook
הכי פופולריים