הבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיהבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן
יתכן שאתם כלל לא מפחדים מהמילה "לא", אבל הפרטנר שלכם אף פעם לא מסרב לבקשת ממתק או צעצוע חדש. כיצד תוכלו לעזור לו להפחית את הדחף שלו לפנק את הצאצאים? (משפחה)
איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?תהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן1
קנאה היא תגובה רגשית רגילה לחלוטין המופיעה לאורך חיי האדם. אנחנו פשוט משתפרים בהסתרתה כשאנו גדלים. אבל אצל ילדים היא נוכחת כל הזמן. אז איך מלמדים אותם לפרגן? (משפחה)
הגר"ג: "'מה נעשה באמריקה' - זה מעניין?"הגר"ג: "'מה נעשה באמריקה' - זה מעניין?"אבי רבינא19
ראש הישיבה התייחס להתעניינות של הבחורים בנעשה בבחירות לנשיאות ארה"ב, ותהה: "זה מעניין? קושיה זה מעניין, תירוץ זה מעניין", והוסיף תובנה חינוכית מיוחדת (ארץ)
מילים יוצרות מציאות // יהונתן שגבמילים יוצרות מציאות // יהונתן שגביהונתן שגב2
שוחחתי עם בחור צעיר ומוכשר המרותק לכסא גלגלים. לדבריו, יחסם של אנשים רבים הינו פוגעני ומחפיר. בימים אלו נידונה בכנסת הצעת חוק בעניין שינוי והתאמת הטרמינולוגיה הקיימת לאנשים בעלי מוגבלות, כי מילים יוצרות מציאות (חינוך)
תקיים לאורה של החסידות, על ידי תלמידיו של הרב יצחק גינזבורג'תלמוד תורה' שהוא בית חינוך לאורה של החסידותכיכר בשיתוף תורת חיים7
תלמוד תורה מתקדם לחסידות, המקבץ בתוכו מגוון רחב של תלמידים מחובשי כיפה סרוגה ועד חובשי כיפה שחורה הממוקם בשכונת הר נוף בירושלים (חיידרים, מקודם)
רה"י הדריך: שהילד יחוש אותך כידיד. צפורה"י הדריך: שהילד יחוש אותך כידיד. צפואלי רוטמן15
משלחת של הנהלת החינוך העצמאי, שעלתה למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין לאור השלב הבא בפתיחת הלימודים שייצא לדרך בקרוב, שמעה ממנו מה מוטל כעת על ההורים והמורים (חרדים)
אילוסטרציה"רק רגע!" // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן4
חכה קצת, מה בוער? מה יקרה אם תמתין רק עוד כמה רגעים? העולם לא נברא ביום אחד, לא יקרה כלום, וכו'. שלל ניסיונות החילוץ להמתנה בביצוע גזר הדין - אינם מועילים (חינוך ילדים)
הגר"ג: "שהילד ירגיש שהמלמד ידיד שלו"הגר"ג: "שהילד ירגיש שהמלמד ידיד שלו"אבי רבינא13
במהלך כנס ראשי הישיבות לצעירים, ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין נשא דברים וביקש בלשונו המיוחדת ש"הילד ירגיש שהמלמד ידיד שלו, שיראה שחושבים עליו" (חינוך ילדים)
סוד חיי הנצח שלנו: חינוך הילדים // מאמרסוד חיי הנצח שלנו: חינוך הילדים // מאמראחד מרבני אירופה8
ההחלטה על פתיחת החיידרים, עוררה סערה תקשורתית, שעשתה גלים גם בחו"ל. אחד מרבני אירופה, במאמר מיוחד, משתף את ההסבר שלו להיגיון שבהוראת מרן שר התורה (טור)
להכיל את השונה // יהונתן שגבלהכיל את השונה // יהונתן שגביהונתן שגב3
האם אנו מכילים את השוני? לומדים ליהנות ממנו? כשפוגשים מישהו חריג, האם היחס אליו שווה והגון? לצערנו, רבים מתקשים ליטול חלק מלא בחברה כך שה"נגישות" היא חובתנו (חינוך)
יהונתן שגבמישהו מסתכל עליך מלמטה // יהונתן שגביהונתן שגב6
'אחרי הפעולות נמשכים הלבבות' - חייכו, תשמחו גם אם בפנים קצת עצוב והחגים האלו לא נראים כמו שתכננתם. הילדים שלכם ידעו וירגישו שאתם שמחים. חג שמח (מאמרים)
יתכן שאתם מפנקים את המתבגרים שלכם יותר מדייתכן שאתם מפנקים את המתבגרים שלכם יותר מדיתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן3
הורות מודרנית מתמקדת בשאלה 'האם הילד שלי מאושר?' והתוצאה: למרות שנראה שאנחנו נותנים לילדינו הכל, הם בסוף הופכים לחסרי ביטחון. כך תדעו אם אתם מפנקים אותם (משפחה)
מרגש: ביום בו הילד המיוחד קורא לך 'אבא'מרגש: ביום בו הילד המיוחד קורא לך 'אבא'כיכר השבת6
אביעד פרידמן, מחבר הספר 'ביום בו תקרא לי אבא' על גידול ילדים מיוחדים, בראיון מיוחד לאולפן 'כיכר השבת' בעקבות המהדורה החרדית של הספר, וברקע ימי הקורונה • צפו (בבית)
אילוסטרציהלמה אבא תמיד כועס? // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן7
"דודי, מה קורה לך? ככה מתנהגים? זוז מכאן, שב שם! תתבייש לך! למה אתה נוגע? הבט מה אתה מעולל!" • כל דרישה חינוכית - טעונה הסבר מפורט מראש (חינוך ילדים, משפחה)
אילוסטרציהכך תחנכו את ילדכם לנגישות ולקבלת האחריהונתן שגב5
אם נהיה כנים עם עצמינו, קבלת השונה היא חלק מהותי בעבודת המידות הפנימית של כל אחד מאיתנו. יהונתן שגב עם טיפים איך לגרום לילדינו להיות יותר רגישים ומנגישים (הורים)
רוצים טיפ בחינוך ילדים? תלמדו מהדולפיניםרוצים טיפ בחינוך ילדים? תלמדו מהדולפיניםכיכר השבת4
הרב צבי הורביץ, רב שכונת נוה צדק בתל אביב, מרצה ויועץ זוגי - בחומר למחשבה לפרשת כי תבוא • רוצים טיפ בחינוך ילדים? תלמדו מהדולפינים • צפו בפינה על הפרשה (יהדות)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשרמה זה "להתנהג יפה"? // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן7
אפרים הוא ילד נחמד כבן ארבע, פעיל במיוחד ומלא מרץ נעורים כרימון. ידו בכל וקולם של הכל עליו. בכל ששולח ידו הוא מסתבך ומעורר עליו את חמת המציק • מאמר אקטואלי (חינוך)
מרן הגר"ח מתפלל בביתו, בשבוע שעברהגר"ח: "לא למהר להכניס תלמידים לבידוד"חזקי שטרן19
מרן שר התורה ביקש לחזק את מרביצי התורה, ראשי הישיבות ואנשי החינוך, קרא להוסיף חיזוק והורה שלא למהר להכניס תלמידים לבידוד. ומה השיב על סגירת עזרת הנשים? (חדשות)
אילוסטרציההגל השני הגיע? בין הזמנים מסתיים? מה עושים עם הילדים?!כיכר בשיתוף א.מ. סגל
תוכנית ייחודית להדרכה להורים של היועץ החינוכי במחיר מסובסד>>
שולחן של אמון • סיפור // הרב דוד פיירמןשולחן של אמון • סיפור // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן2
לא כל מה שחדש, יפה, מבריק ונראה מבטיח הוא אכן כזה; לעיתים הרעוע הדהוי וחסר הברק שורד יותר ומצליח יותר • דברים אלו אמורים אף בחינוך ילדים - נקודה למחשבה (חינוך)
ההרצאה של הרב ג'ייקובסוןמרתק: איך מחנכים ילדים בעידן ה'קורונה'?כיכר השבת5
המרצה הנודע, הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון, בהרצאה מרתקת במיוחד, איך מחנכים ילדים בעידן ה'קורונה'? ומהם ארבעת הרעיונות הבסיסיים בחינוך הילדים? • צפו בהרצאה (אקטואלי)
אילוסטרציהעבודת המחקר של בן ה-4 // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן5
ילד מצוי תדיר בעיצומו של 'מחקר' לימודי בו הוא בודק את תגובות הטבע • אין הוא מזיק מתוך רוע וזדון חלילה, הוא עושה זאת אך ורק לצורך מחקרי, מנסה ובודק כמדען בעל שם (חינוך)
הרב א.מ. סג"לניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
לכל הורה יש חלום: ובחלומו, הוא מורה לילדיו את הדרך, והם מצייתים. הוא מסביר, והם מקבלים. הוא אוסר, והם נשמעים. כמה זה רחוק מהמציאות? - בואו לשמוע (משפחה, מקודם)
האדמו"ר מויז'ניץהרבי מויז'ניץ: להקדים את תחילת הלימודיםשימי שפר6
האדמו"ר כתב מכתב חיזוק לצוות המחנכים בתלמודי התורה של החסידות, עם קריאה כי בעקבות העובדה שלא למדו בשל הקורונה, להקדים את פתיחת הלימודים לפני זמן אלול (אנ"ש)
ראש ישיבת פוניבז' בהדרכה מיוחדת להוריםראש ישיבת פוניבז' בהדרכה מיוחדת להוריםאבי רבינא2
במהלך שיחה מיוחדת הסביר הגרב"ד פוברסקי כיצד נחנך בימים אלו, ימי הקורונה, את ילדנו ומה תפקידו המיוחד של האבא. וגם, העביר מסר מיוחד לתלמידי הישיבות (חרדים, ארץ)
מרן הגר"ח קנייבסקי בענה על השו"תשר התורה: לא לחשוש לשלוח ילדים לחיידרכיכר השבת14
בצל הגל השני של ה'קורונה', הורה מרן הגר"ח קנייבסקי שלא להקל ב"ונשמרתם" והבהיר כי הסגולה להינצל מהמחלה - לימוד תורה. כמו כן הורה לא לחשוש לשלוח ילדים ללמוד (ארץ)

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
מתגוננים מרקטות
הרב אוהד יוסף
איך מתמודדים עם הפחד // הרב אוהד יוסף
ז' בסיון תשפא1
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27