הגרי"ג אדלשטייןראש הישיבה: "מי שמלמד בממלכתי חרדי מפסיד את העולם הבא שלו"
כ"ה בסיון תשפב | 24.06.22
בשיחת התייעצות עם מנהלים שעלו למעונו, פסק הגאון רבי גרשון אדלשטיין כי מלמדים במוסדות חינוך ממלכתיים חרדים מאבדים את העולם הבא שלהם • הפסק המלא - ותיעוד (חרדי)
"אם שופכים דם של ילד - לבטל התפילה""אם שופכים דם של ילד - לבטל התפילה"שאול כהנא80
במסגרת שו"ת בענייני חינוך, התייחס הגר"ש אלתר לתופעה בה קבוצה של ילדים מתעללת ב"כבשה השחורה" של הכיתה. אלה ההוראות החריפות של ראש הישיבה • צפו בשו"ת (חרדי)
הגר"ג אדלשטיין"עדיף לקרב בני ישיבות - מקירוב רחוקים"חנני ברייטקופף7
האם עדיף ללמוד בישיבה קטנה בגודלה? איך שיחת חולין תהפוך למצווה, ולמה לקרב תלמידי ישיבה חשוב יותר מקירוב רחוקים? תשובות חינוכיות מרתקות מהגר"ג אדלשטיין (חרדים)
אילוסטרציהסגולת היום: תפילת השל"ה לחינוך הילדיםכיכר השבת
השל"ה הקדוש המליץ על תפילה מיוחדת להורים שיתפללו עבור חינוך ילדיהם בדרך הישר, והדגיש כי יש לומר את התפילה היום - ערב ראש חודש סיון. התפילה המלאה (סגולות)
רוצים שהילדים ילכו לישון במהירות? שימו לברוצים שהילדים ילכו לישון במהירות? שימו לבתהילה אלטמן
הזאטוטים שלכם מסרבים ללכת לישון ומסתובבים בבית בשעת לילה מאוחרת? ובכן, מסתבר שיש משפט אחד שאתם נוטים לומר והוא זה שמעכב את השינה שלהם (משפחה)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה5 הלקחים שתפיקו מהעצבים בדרך למירוןישראל גינצבורג1
מה יותר מעצבן מלהיתקע שעות בדרך למירון? הילדים עצבניים, מתוסכלים, מקיאים, ונוגעים לכם בנקודות הרגישות והכואבות ביותר. משהו טוב יכול לצאת מזה? (חינוך ילדים)
אילוסטרציהתרגיל קלאסי לשנות אווירה בבית - לחיוביתישראל גינצבורג6
הבית שלכם מתנהל בטונים גבוהים והאווירה עכורה, האם יש דרך קלה לפתור את זה? אם תשתמשו בתרגיל הבא תופתעו עד כמה התקשורת שלכם בבית השתדרגה (משפחה)
אילוסטרציהכך האסונות הקשים לא יפגעו בילדים שלכםישראל גינצבורג1
הנפש של הילדים שלנו רכה ותמימה, ואין יותר מאתגר מלדבר איתם על האסונות הקשים. אם תאמצו את הכללים הבאים תצליחו להעביר את המסר שייצור חסינות לנפש שלהם (חינוך)
כך נחנך בחורים; שו"ת עם הגרב"ד פוברסקיכך נחנך בחורים; שו"ת עם הגרב"ד פוברסקיחזקי שטרן1
מה עשה ר' חיים כילד? מי נעשה גדול בישראל? הליטופים של החזון איש, איזה ספר מפחיד הוא לומד ואיך נמנעים מליפול לייאוש? | שו"ת חינוכי נדיר עם רה"י הגרב"ד פוברסקי (חרדים)
אילוסטרציהגומרים את האוכל מהצלחת? לא בטוח חכםישראל גינצבורג1
כל מי שביקר בבית של ניצולי שואה, חווה את הזעזוע העמוק מהאופציה של 'להשאיר אוכל בצלחת' - אך האם באמת מדובר באקט חינוכי? ואיך זה קשור להרגלי צרכנות נבונה? (משפחה)
אילוסטרציהבשורה פורצת דרך להורי התלמידות עם פתיחת הסמינר החדש "מיתרים"כיכר בשיתוף מיתרים
בשורה משמחת להורי תלמידות הסמינרים בירושלים: לקראת שנת הלימודים הקרובה ייפתח סמינר 'מיתרים - תיכון מקצועי לבנות', הסמינר החדש הוקם ע"י רשת מוסדות שתילים, הנותנת מענה למגוון רחב של תלמידים ותלמידות במגוון מוסדות חינוך בכל רחבי הארץ (חדשות)
השו"ת עם ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטייןהגר"ג אדלשטיין: "ר"מ משפיע עם אהבה"כיכר השבת8
לקראת הוועידה השנתית למחנכים ומרביצי תורה של 'לב שומע', נכנסו ראשי הארגון למעונו של הגרי"ג אדלשטיין, לשו"ת מאלף ומיוחד בנושאי חינוך התלמידים, למעשה (חרדי)
"לספר להורים על הבן?" • שו"ת מאלף עם הגר"ג אדלשטיין"לספר להורים על הבן?" • שו"ת מאלף עם הגר"ג אדלשטייןכיכר השבת6
ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין ישב דקות ארוכות והשיב לכל השאלות החינוכיות המאתגרות • לחבר בין בחורים בקיבוץ לבחורים בישיבה קטנה? • ומה לקחת ממרן הגר"ח קנייבסקי? • צפו בשו"ת (עולם הישיבות)
מה עונים לילדים?  מנוחה פוקס בטור להוריםמה עונים לילדים? מנוחה פוקס בטור להוריםמנוחה פוקס7
כך תסבירו לילדים על פטירתו של גדול הדור, מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל. הסופרת החרדית ומנחת ההורים מנוחה פוקס בטור מיוחד עבור ההורים (חינוך ילדים)
אילוסטרציהוידויה של אמא מרביצה: "לא מצליחה להתגבר"אמא13
"רק מלראות את הכותרת והתמונה נהיה לי רע. הלב שלי כואב על כל עונש פיזי שאני נותנת - אבל אני פשוט לא מצליחה להתגבר על הכעס" • אמא מרביצה במכתב תגובה זועק (חינוך ילדים)
משוכנעים שסטירה לילד תעזור? בואו נדבר על זהמשוכנעים שסטירה לילד תעזור? בואו נדבר על זהישראל גינצבורג3
האם הכאת ילדים מחנכת אותם או שצריך לפנק בממתקים? למה הילד שומע בקול אחד מההורים ו'מצפצף' על ההורה השני? ומה כוחה של הדוגמה האישית? • נקודת מבט פסיכולוגית (משפחה)
אילוסטרציהתרומה – סוד הנתינה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
ישנה דרך אחת להתרומם, להתכבד ולקבל, וזאת, באמצעות נתינה! לצאת מנקודת המקבל, ולהיות במעמד של נותן. ילד שמתרגל אך ורק לקבל, מגיע למצב של כפיות טובה (מאמרים)
חדר כושר - מודל מנצח לחינוך הילדים • צפוחדר כושר - מודל מנצח לחינוך הילדים • צפובתיה וגשל3
מיוחד לאמהות: בתיה וגשל, מנחה למודעות הורית, מגישה פינה מיוחדת באולפן 'כיכר השבת' • והשבוע: מריבות היללדים -חמלה בין אחים, אצל כולם זה קיים? צפו בפינה (בדרך שלך)
כשילדכם משועמם אל תציעו לו מה לעשותכשילדכם משועמם אל תציעו לו מה לעשותתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן3
בכל פעם שאתם שומעים אותו רוטן שאין לו מה לעשות, מתחשק לכם לצווח ולהצביע על ערימות המשחקים שיש בבית. אבל זו טעות. הנה מה שמוטב לעשות במקרה כזה (משפחה)
האם אנחנו מקשיבים לילדים שלנו?! • צפוהאם אנחנו מקשיבים לילדים שלנו?! • צפוכיכר השבת3
הרב מוטי זולברג בפינה עם כל העצות והכלים עבורכם ההורים - כדי שתוכלו לתת מקסימם 'מוגנות' לילדכם • בפרק השלישי: האם אנחנו מקשיבים לילדים שלנו?! • צפו (חרדים, מוגנים)
"חינוך הילדים לא צריך להיות קשה ומייגע". בתיה וגשלזו הסיבה שהילדים שלך לא מקשיבים לך - והפתרוןבתיה וגשל5
מתוסכלת מהוויכוחים הלא-נגמרים עם הילדים על כל דבר? בתיה וגשל, מייסדת הגישה לאמהות מגשימות, מסבירה מדוע זה קורה ואיך להפוך מאמא מותשת לאמא מובילה (חינוך)
למה ילדים שנפגעו לא מספרים לנו על כך? • צפולמה ילדים שנפגעו לא מספרים לנו על כך? • צפוכיכר השבת7
הרב מוטי זולברג בפינה עם כל העצות והכלים עבורכם ההורים - כדי שתוכלו לתת מקסימם 'מוגנות' לילדכם • בפרק השלישי: למה הילדים שנפגעו - לא מספרים לנו? • צפו (חרדים, מוגנים)
כך ננהג במריבה בין ילד 'אומלל' לילד 'רודן'כך ננהג במריבה בין ילד 'אומלל' לילד 'רודן'בתיה וגשל8
מיוחד לאמהות: בתיה וגשל, מנחה למודעות הורית, מגישה פינה מיוחדת באולפן 'כיכר השבת' • והשבוע: מריבות היללדים -חמלה בין אחים, אצל כולם זה קיים? צפו בפינה (בדרך שלך)
הרב ג'ייקובסון במשאו המאלף'נאמין לכם, לא נזרוק אתכם לבור פעם נוספת - אבל תדברו!'הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון68
המשא המאלף שלו עורר הדים נרחבים בציבור והעלה לא מעט שאלות פרקטיות • הדרשן הנודע הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון משיב כעת לשואלים הרבים על היחס לפגיעות וקורא לאווירה חדשה • צפו (חרדי)
שמחת חתן וכלהבְּעִנְיַן הַשִּׂמְחָה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
השמחה הגדולה היא דווקא כשאדם משתף את סביבתו בשמחתו, והיא זו שגורמת לו תוספת והעצמה לשמחה שלו. וכשהאדם דואג ומעניק לאחרים, הוא עצמו פורח ומלבלב (טור)
איך לגרום לילדים נודניקים להיות פחות כאלואיך לגרום לילדים נודניקים להיות פחות כאלותהילה אלטמן
"אני יכול להתמודד עם הכל, כל עוד את לא מייללת", כך אבא היה אומר לי. והיום, כאמא לפעוט, כמה שאני מבינה אותו. אז מהי הדרך לגרום לצאצאים שלנו להפסיק להתבכיין ו'לנג'ס'? (משפחה)

עוד כתבות

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
מתגוננים מרקטות
הרב אוהד יוסף
איך מתמודדים עם הפחד // הרב אוהד יוסף
ז' בסיון תשפא1
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27
הכי פופולריים