כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

הבקשה של נשיא הישיבה מהבחורים - רגע לפני התפילה: "לא לרקוע ברגליים" • מעייריב

הנס של ישיבת וולפסון, העדות האישית של ראש הישיבה הגר"ש אלתר, הנחת של הרבנית אייזנשטיין, כמעט אסון ברחובות, הפשרה של האדמו"רים מוויז'ניץ, יו"כ במחיצת ראשי הישיבות, המינוי החדש בכנסת שמואל ושיפור במצבם של חברי המועצת (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

בצאתו בלי פגע

השנה הייתה יכולה להתחיל חלילה בבשורת איוב מישיבת וולפסון. אוטובוס אגד, כשעליו נוסעים הידרדר לפתע בעת שהנהג היה מחוץ לאוטובוס. ברחמי השם יתברך, שפך את חמתו על עצים ואבנים ובעיקר כלי רכב. 1,500 בחורים שעשו את דרכם לזירת התאונה - לא הספיקו להיפגע.

זה שקנה חכמה

ראש הישיבה הגאון רבי שאול אלתר, שערך טיש במוצאי יום הכיפורים, גילה לתלמידיו את הסוד להינצל מיצר הרע. לדבריו, העצה הזו שימשה אותו עוד מימיו כבחור צעיר ולאחר מכן כאברך. צפו בדבריו המלאים.

בקשה מפתיעה

בהיכל ישיבת פוניבז', שהיה גדוש במעל ל-2,000 מתפללים שהתרכזו בהיכל 'אוהל קדושים' ובגלריות ענק שנבנו בו, הופתעו לשמוע את הוראתו של נשיא הישיבה הגאון רבי אליעזר כהנמן, שנמסרה על ידי הרב ישראל ברמן - "שלא לרקוע ברגליים". בשביל לגלות את הסיבה, כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על פתיחת הכתבה. צפו...

יצא בזול

דודי שמואל עלה לכותרות שלא בטובתו. בעת שהלך מחיל אל חיל ועסק בבניית הסוכה, הוא נפל מהסולם ופונה לבית החולים - שם שללו את החשש הכבד, נזק מוחי. השברים בצלעות הם משחק ילדים לעומת מה שהיה יכול לקרות - אילו היה מתפלל קצת פחות בכוונה שעות ספורות קודם לכן...

שבת אחים גם יחד

האדמו"ר מוויז'ניץ זללה"ה בעל הישועות משה, הוריש לבניו גם 'קיטל' עתיק יומין המיוחס לאבות שושלת החסידות המפוארת. כדרכם של תלמידי חכמים המרבים שלום בעולם, הוחלט ביניהם באופן ישיר על אופן חלוקת השימוש.

אמת, מה נהדר!

מעייריב עם סיקור ותיעודים מראשי הישיבות בערב יום הכיפורים בעת אמירת תפילת כל נדרי - המסמלת את כניסת היום האדיר והקדוש ביותר בשנה. מלך ביופיו תחזינה עיניך!

הרחיבי מקום אהלך

בישיבת כנסת שמואל, שנפתחה על תקן "ישיבת קיבוץ", החליטו להרחיב את הישיבה ולפתוח שיעור א' כבר בשנה"ל הבאה. לצורך כך הוקצה לישיבה מתחם אדיר לצורך בניית היכל ענק העשוי להכיל 800 תלמידים! ויש גם מינוי חדש... הגר"ש פישהוף, מחשובי רבני ישיבת בית מתתיהו צורף לצוות ראשי הישיבה.

תחל שנה וברכותיה

עם סיום שנת התשפ"ג, עם ישראל עקב בדאגה ומתוך תפילות נרגשות לשלומם של ראשי הישיבות וחברי המועצת הגרב"מ אזרחי והגר"ב ויסבקר. עם צאת יום הכיפורים, בושרנו כי "יש שכר לפעולתך" ושיפור נרשם במצבם!

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר