אלוף משנה אריק מויאלבין שמות לבמדבר // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
מתרחש תהליך שהקב"ה מוביל את עם ישראל כמו הורים שמחתנים את ילדיהם. מקובל כי ההורים דואגים לזוג הצעיר בתחילת דרכו כך הקב"ה עזר לעם ישראל עם הניסים (מאמר)
זועבי, דרעי וגפניגפני ודרעי, תהיו זועבי! // ישי כהןישי כהן44
ברקע הנדוניה המרשימה שקיבלה ח"כ ממרצ - שעשתה קצת שרירים, זה הזמן להבהיר לנציגנו בכנסת, כי התירוצים נגמרו, וכשיחזרו לשלטון, הם חייבים לדאוג לנו - לפחות כמוה (דעות)
פרויקטור מירון, צבי טסלרהמזימה הסודית של הפרויקטור // טור דעהמרדכי גולדמן36
המזימה הסודית הייתה לדלל למינימום את האירועים, באמצעות בירוקרטיה, רגולציה והפעלה של כל תקנת בטיחות, רלוונטית יותר או פחות // דעה על אירועי מירון תשפ"ב (טור)
הר מירון, אתמולמתווה מירון שהפך את החרדים לעדר - קרס בזעם החוגגיםישי כהן84
שרשרת טעויות, שבמרכזן התחושה של העולים שמתייחסים אליהם כאל עדר בהמות המובל לחליבה, הובילו לפריצה ולקריסת מתווה מירון • ישי כהן משרטט את הדרך לקריסה הגדולה בהילולה (פרשנות)
חוכא והילולה // אבי מימרן על אירועי מירוןחוכא והילולה // אבי מימרן על אירועי מירוןאבי מימרן67
משטרת ישראל הרסה את מה שעוד נותר מההילולא. אלו לא היו "קומץ קיצוניים" שהתפרעו. לא הפעם. הפעם היו רבבות אנשים צייתנים שהעבירו אותם מסע מפרך ולא אנושי (דעה)
הקריסה הבלתי נמנעת // בצלאל סמוטריץהקריסה הבלתי נמנעת // בצלאל סמוטריץח"כ בצלאל סמוטריץ114
הקריסה במירון היא תוצאה שילוב של ראש קטן, זלזול בציבור, ניסיון לצמצם את כמות החוגגים באופן לא פרופורציונאלי, ומגבלות דרקוניות שלא קשורות ללקחי האסון (טור אישי)
כילד במירוןכך הפך מירון ממקום 'עמך' למקום לאנ"שמשה מנס18
כתב 'כיכר' משה מנס מספר בנוסטלגיה על הפעם הראשונה שסביו לקח אותו למירון באוטובוס קומתיים • הזיכרונות מההוואי האותנטי והסיבה לשינוי • וגם: על סגולת מיץ ענבים חם (טור)
ליד קברו של ה"נודע ביהודה" בבית הקברות הישן בז'יז'קוב בפראגעם סגולה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
אני רוצה להפריד בין המעלות הגדולות והעניינים הגבוהים הקשורים לציון הרשב"י הקדוש לבין תעשיית הסגולות או במילים ברורות: 'תעשיית הכסף' שנוצרה סביב הר מירון (טור)
זירת האסון במירון, שנה אחרימי רוצה להיות הקרבן הבא?! // ישי כהןישי כהן35
שנה עברה מאז הלילה הנורא ההוא, בו נספו 45 בני אדם; אין ברירה, כדי להציל חיים בתנאי השטח במירון - צריך הגבלות וסבלנות, שכן אף אחד לא רוצה להיות הקורבן הבא (טור דעה)
טלטלה באירופה: הבומרנג של פוטין, והאיוםטלטלה באירופה: הבומרנג של פוטין, והאיוםציקי ברנדוין
בצל הפלישה לאוקראינה, המדינות הניטרליות הכריזו על כוונתם להצטרף אל הברית הצבאית מערבית • מדוע נשיא רוסיה פוטין מתנגד ומהם שיקולי הנקמה של ארדואן? (בעולם)
נהנה מכל רגע. יאיר לפידגפני ודרעי, לפיד ניצח אתכם // ישי כהןישי כהן68
יאיר לפיד הבין שבמסגרת תפקידו כראש ממשלה חליפי הוא צריך לנסות ולפורר את האופוזיציה, השבוע הוא הצליח • גפני פגע בנקודה הרגישה ולדרעי יהיה קשה לסלוח (טור, פרשנות)
מסמך הבנות // ח' רצינימסמך הבנות // ח' רציניח' רציני3
ראשי הממשלה, שריה ויועציה יעבירו תקציב מיוחד לחברה הערבית השווה לתקציב שיועבר לחברה הלא ערבית, וימציאו בתוך 14 יום פתרונות מה ניתן לעשות בכסף... // ח' רציני עם הצצה בלעדית לעוד מסמך הבנות שהתקבל כרע"מ ביום בהיר... (בקריצה)
עם חיילי צה"ל בב"ח גולני ברגביםארץ ושמים // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן8
בשבוע שעבר מצאתי את עצמי באירוע בבסיס צה"ל ברגבים; לאחר כמה ימים, בנסיבות אחרות לחלוטין, מצאתי את עצמי באיחוד האמירויות הערביות, בעיר דובאי; הרשמים (מאמרים)
"ואהבת לרעך כמוך": איך עושים את זה?"ואהבת לרעך כמוך": איך עושים את זה?מנוחה פוקס1
"ואהבת לרעך כמוך זהו כלל גדול בתורה" – הסופרת ואשת החינוך מנוחה פוקס מזכירה לנו את מה שכמעט שכחנו בימי ספירת העומר האלו גם כלפי בני ביתנו וגם כלפי יריבינו הפוליטיים (טור)
כותב השורותבנט יפתיע - ויהיה חזק מביבי? // אלי שפיראאלי שפירא38
לצד המצב הביטחוני השברירי, עומד גם בנט במצב פוליטי שברירי. אלי שפירא בטור חדש מנסה להבין - האם דווקא בגלל המצב השברירי בו בנט נמצא - ייצא חזק מביבי (פוליטי, דעה)
הצייר גיל-עד שטרן סופד לנגיד שולם פישרהצייר גיל-עד שטרן סופד לנגיד שולם פישרגיל-עד שטרן13
הצייר גיל-עד שטרן חושף את תהליך הציור של ר' שולם פישר זצ"ל, לצד רבו האדמו"ר הרב יוחנן סופר מערלוי זצ"ל ומספר מעט ממה שחווה במפגש ובהיכרות עם פישר (דיין האמת)
עולים להר הבית בשבוע שעברהאם העולים להר הבית מזיקים לעם ישראל?עמירן דביר64
על ההבדל בין אמירה לדיבור, על דרגתם הגבוהה של הכהנים, הסיבה שאסור להם להטמא למתים ועל העלייה להר הבית. עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע (חדשות חרדים)
לפיד בקבר החתם סופרכבוד זה לזה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
בחיפוש מצאתי "מקור" מפתיע... שר החוץ יאיר לפיד ציטט אותו לאחרונה בביקורו בקברו של החת"ם סופר בפרשבורג העתיקה שבהונגריה. עצם השיח - גרם לי להרהורים (מאמר)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה | הנחת זר היום, לזכר נפגעי פעולות איבהתזכרו גם את אלו שלא יכולים לשכוח // דעהארי גוטהלף3
אבא שלי ביחידה סודית שלא מכירים, הוא צריך להתמודד נפשית עם גופת נער בן 19, שכל חטאו היה הרצון להגן על מדינתו, על משפחתו | ארי גוטהלף על יחידת יקפ 156 (טור)
עומדים בצפירת יום הזיכרון בהר הרצללמה אני עומד בצפירת הזיכרון? // רפאל כהןרפאל כהן57
אנחנו, החרדים, שותפים מלאים בבניין המדינה, ושותפות היא לא רק "מתי שרואים"; רפאל כהן מסביר מדוע הוא עומד בצפירה גם אם הוא לבד בבית, והשאיפה לריבוי האחדות (טור)
5 סיבות למה בנימין נתניהו צריך להישאר5 סיבות למה בנימין נתניהו צריך להישארהרב מנחם ישראלי24
אסור לנתניהו לזוז מהמשבצת בה הוא נמצא, ולא בגלל בנימין נתניהו הפרסונלי לו יש הרבה טעויות. אסור לנתניהו לזוז מהמשבצת בה הוא נמצא בגלל רעיון הרבה יותר חשוב (דעה)
יועז הנדל וישי כהןהנדל הרס, אבל גם העסקנים אשמים // טורישי כהן81
הרפורמה בשוק הסלולר החרדי שאישר שר התקשורת, יועז הנדל, רעה. זו כפיה חילונית על המגזר, ניסיון לחנך אותנו מחדש; אבל לא רק הנדל אשם - גם העסקנים אשמים (דעות)
החיים שלנו תותים ושוקולד // מנוחה פוקסהחיים שלנו תותים ושוקולד // מנוחה פוקסמנוחה פוקס14
בצל הסערה התקשורתית כתוצאה מהגילויים ממפעל הממתקים של חברת 'שטראוס', סופרת הילדים ואשת החינוך מנוחה פוקס תוהה עד כמה אנחנו פשוט לא מפרגנים (דעה)
מדוע הפה של סבתא עקום? // עמירן דבירמדוע הפה של סבתא עקום? // עמירן דבירעמירן דביר2
על הקשר בין פרשתנו לעשרת הדברות, מדוע הקהיל משה את כל העם, המקור לאיסור לשון הרע והנזק שהוא גורם וסיפור מרגש על ניצולת שואה. עמירן דביר בטורו השבועי (חרדים)
הנדסת תודעה, השואה ולִקְחַה נוסח בנטהנדסת תודעה, השואה ולִקְחַה נוסח בנטהרב מנחם ישראלי7
"אינני יודע אם לקרוא להפקת הלקחים של בנט הנדסת תודעה או שמא אטימות או אולי סתם בורות בהבנת המצב אז והיום". הרב מנחם ישראל בטור אישי על נאומו של בנט (דעות)
שקיעה באופק חופי חדרה, על רקע תחנת הכוחלהסיר את המסכה! // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
חובת עטיית מסכה במרחב הציבורי – בוטלה כמעט באופן מלא. ומכאן נחזור אל ההתייחסות החיובית, ואל ההשפעה החוזרת שלה באפקט המראה. ישנה עצה פרקטית, בדוקה ומנוסה: פשוט, לחייך! (טור)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook
    הכי פופולריים