אאא

אחרי יומיים של מצור וקרב יריות מתמשך, מוחמד מראח, המחבל שטבח ביהודים בבית-הספר "אוצר התורה" בעיר טולוז שבדרום צרפת - נהרג.

כוחות קומנדו של צרפת פרצו לבית פנימה לקראת השעה 12:30 (שעון ישראל) וגילו את גופתו. הערכה היא כי המחבל נהרג כבר אתמול במהלך קרבות הירי.

מאז אתמול בבוקר (רביעי) מתנהל קרב יריות בין המשטרה הצרפתית למחבל שטבח באכזריות בילדים היהודים. במהלך הלילה נשמעו חמישה פיצוצים עזים וקולות ירי נשמעו במהלך הלילה בסמוך לביתו של המחבל.

כלי-התקשורת בצרפת דיווחו כי הפיצוצים התרחשו זמן קצר לאחר שמאות אנשי כוחות הביטחון שהקיפו את הבית כיבו את האורות ברחובות הסמוכים והותירו את השכונה בעלטה.

לדברי שר הפנים הצרפתי, הפיצוצים נועדו להפחיד את מראח ולגרום לו לצאת מהבית. "נראה כי החמוש שינה את דעתו ואינו רוצה להיכנע. לא החלה הסתערות", אמר שר הפנים.

שר הביטחון אהוד ברק מפרגן, כמו גם שאר הבכירים בישראל, לטיפול המהיר והיעיל של הצרפתים. "אחרי הפיגוע, הצרפתים הפעילו את כל הכוח האפשרי. נקווה שזה יסתיים בצורה נוחה", אמר ברק.

"שם המפגע לא מוכר לי, אולי לאנשי המודיעין. כל המערכת הצרפתית מהנשיא ומטה עוסקת בזה. ככל שניתן להתרשם מרחוק, עושה כל שניתן. האירוע עצמו חמור מאד".

אמש פורסם כי מוחמד מראח תכנן לבצע פיגוע ירי רצחני גם בבוקר יום רביעי. המצור על מראח, שהודה בביצוע הירי בבית הספר היהודי בטולוז, הוא זה שמנע את ביצוע הפיגוע הנוסף.