הקפה לא מסרטן, משקאות חמים מאוד - כןהקפה לא מסרטן, משקאות חמים מאוד - כןאלי רוטמן7
ארגון הבריאות העולמי אמור להכריז היום כי פולי הקפה לא רק שאינם מסרטנים עוד אלא הם אף מפחיתי סיכונים. עם זאת, ממצאים חדשים מגלים פוטנציאל סרטני במשקאות חמים במיוחד (בריאות)
אנטנה סלולריתמפתיע: "הייתי גר בכיף מול אנטנה סלולרית"אלי רוטמן2
הממונה על אגף הקרינה במשרד לאיכות הסביבה מכריז היום כי הוא רגוע מהמתחולל בתחום במדינת ישראל: לי לא תהיה כל בעיה לגור בדירה שממולה מתנוססת אנטנה סלולרית, הוא אומר (בריאות)
הוחלפו בלידתם והושבו להוריהם רק לאחר שנההוחלפו בלידתם והושבו להוריהם רק לאחר שנהטליה אדר
הפחד הגדול ביותר של כל יולדת הוא שחלילה יוחלף תינוקה. באל סלבדור שבאמריקה נפלה טעות ועל אף כל אמצעי הזהירות, הוחלפו שני תינוקות. המקרה הזה הסתיים בסוף טוב רק לאחר שנה (בריאות)
פליאו. לא רק דיאטה, דרך חייםדיאטת פליאו: תאכלו הרבה בשר ושומן ותורידו במשקלאיילת ניר8
כי "אחרי החגים" כבר כאן, וגם הקיץ, ובגדול נגמרו התירוצים. הכירו את ה"פליאו" דיאטה פופולרית שמציעה לאכול הרבה בשר, ירקות ושומן ובתמורה תורידו במשקל. אז האם זה באמת עובד? (בריאות)
כל אחד והאוכל שלו סביב השולחן. אילוסטרציהכמה פעמים ביום אנחנו מדברים על אוכל?kikar.co.il בשיתוף מאוחדת
מסביב לשולחן בשולחן השבת, כאשר אמא מגישה לנו את המטעמים, כולנו שווים בעיניה. אבל כל אמא טובה יודעת דבר אחד: הילד צריך לאכול וכמה שיותר. הצלחת צריכה להתרוקן, והכף מוכנה להגשת מנה נוספת. ואוי, כמה שאנחנו משמינים מזה. כדי לצלוח את ארוחת החג החלבית, עשירת השומנים, בשבועות, צריכים לדעת מה אפשר ומה לא (בריאות, שיווקי)
אילוסטרציהמחקר: המגזר הערבי בישראל סובל מהשמנהאלי רוטמן12
האוכלוסייה הערבית בישראל לוקה בסוכרת בשיעור מופרז, ילדיהם שמנים יותר. כלל האוכלוסייה פחות שמנה מבעבר ועדיין 'עוקפת' את ארה"ב. הפילוח לא מתייחס למגזר החרדי • מחקר חדש (בריאות)
לתת או לא לתת לילד גלידה, זו השאלהאפשר לחשוב על קיץ בלי גלידה קרה?כיכר השבת בשיתוף מאוחדת
מה משותף לילדים ומבוגרים? הכוכבת של הקיץ - הגלידה. בחג השבועות, לפני שנגיש את הקינוח האולטימטיבי לשביעות רצונם של כלל הסועדים, כדאי לברר: האם אפשר לשלב גלידה בתזונה נבונה לילדים? אז התשובה היא: הכל אפשרי, אבל במידה (אוכל, בריאות)
ארוחה חלבית בשבועות. בריא או לא? אילוסטרציהכל מה שצריך לדעת על מוצרי החלב בארוחת החגkikar.co.il בשיתוף מאוחדת
חג השבועות בפתח, ומנהג ידוע בבתי ישראל לאכול מאכלי חלב לכלל סוגיו. היותנו ארץ זבת חלב ודבש, בוודאי מביאה אותנו לצרוך אף בחיי היום יום מוצרי חלב, ויש בהם יתרונות רבים אך גם כדאי לא להגזים. מדריך שולחן החג (בריאות, שיווקי)
הרופא נחמד או לא. זו השאלהרופא נחמד או מקצוען: מה מעדיף הישראלי?אלי רוטמן5
כשזה מול זה ניצבים לבחירה רופא נחמד ורופא מקצוען, יעדיף הפציינט הישראלי הממוצע דווקא את הרופא הנחמד, כך עולה מסקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה. ומה אתם/ן תעדיפו? (בריאות, בארץ)
מיטת אשפוז. אילוסטרציההסוף לעושק: תשלמו פחות בחניוני בתי החוליםאלי רוטמן4
משרד הבריאות מנסה לשים סוף למצב המקומם בחניוני בתי החולים בארץ הגובים סכום מופקע לכל הדעות עבור ה"זכות" לחנות בקרבתם. העלות תופחת בקרוב באופן משמעותי (בריאות, בארץ)
מזיק לבריאות"לא לאכול במבה, בייגלה, ביסלי וצ'יפס"אלי רוטמן53
משרד הבריאות משנה לשנות הרגלים עתיקים ומתריע: החומרים מהם מיוצרים החטיפים הפופולריים מסכנים את חייכם וחיי ילדכם. מכה לאוסם ושטראוס-עלית השולטים בשוק החרדי (בריאות)
במהלך הברית: שני תינוקות נדבקו ב'הרפס'במהלך הברית: שני תינוקות נדבקו ב'הרפס'קובי רוזן3
שני תינוקת שעברו ברית מילה אושפזו בבית החולים לילדים 'שניידר', לאחר שנדבקו ב'הרפס', ככל הנראה כתוצאה מה'מציצה' של המוהל. בעקבות כך יאלצו ליטול תרופות עד גיל חצי שנה (בארץ)
שחרית. חוויה בעלת עוצמה שמשפרת בריאותמחקר מקיף מוכיח: אנשים דתיים בריאים יותרחיה כהן9
"החוויה הדתית הקהילתית היא בעלת עוצמה" קובעים חוקרים במחקר ענק שהצליח להוכיח: אנשים דתיים בריאים יותר בזכות הקשר החזק בין רווחה נפשית לבריאות גופנית (מחקרים, בריאות)
נייר כסףאפייה עם נייר כסף עלולה לגרום לאלצהיימרmame
אנחנו אוהבות לעטוף את המאכלים שאנו אופות בנייר כסף, גם מבחינה אסתטית זה נראה מעולה וגם כי ככה לימדו אותנו שנייר כסף מיועד לאפיה! אז זהו, מסתבר שלא בטוח, נייר כסף יכול להיות מאד בעייתי, דווקא כאשר הוא בא במגע עם האפייה (בריאות)
יש לשטוף ידיים, ויש לשטוף נכוןהידעתם? יש דרך נכונה לשטוף ידיים • צפוחיה כהן4
סבון ומים? זה לא מספיק. צריך לדעת לעשות את זה נכון כדי לוודא שהידיים שלכם אכן נקיות. מדריך וידאו ב-6 שלבים (בריאות)
ירידה: רק 15 אחוזים מהישראלים - מעשניםירידה: רק 15 אחוזים מהישראלים - מעשניםכיכר השבת2
מחקר חדש שנעשה במכון "הגל החדש" מעלה כי רק 15 אחוזים מהישראלים, בני 18 ומעלה - מעשנים. לפי המחקר, רוב המעשנים התחילו לעשן בגיל 16, 3 אחוזים התחילו לעשן בגיל 12 (בריאות)
טלפון סלולרי. מחקר קובע כי הוא מסכן חייםעכשיו זה מדעי: קרינה סלולרית גורמת לסרטןכיכר השבת21
במשך שנים טענו חברות הסלולר כי אי אפשר לקשר בין שימוש בטלפונים ניידיים לסרטן. השבוע מתפרסמות תוצאות מחקר מקיף שמגלה: שימוש בטלפונים סלולריים מסכן את חייכם (בריאות)
מירון. ארכיוןעולים למירון? זהירות מפני נגיף מסוכןכיכר השבת5
משרד החקלאות פרסם בשבוע האחרון אזהרה אודות התפרצות של מחלת ה"ניוקסל" ביישובים באזור הגליל המערבי, בהם מירון. המחלה פוגעת בעיקר בעופות אך עלולה להתפשט באמצעות בני אדם (בריאות)
תלמה מפחיתה  את כמות הסוכר בדגני הבוקר בישראלתלמה מפחיתה את כמות הסוכר בדגני הבוקר בישראלכיכר השבת3
לראשונה בעולם תלמה תסמן את כמות הסוכר בחזית כל אריזות דגני הבוקר באמצעות אייקונים של כפיות סוכר (בריאות)
יין. מלא בחיידקים טוביםחדשות מעולות: יין וקפה טובים לקיבה ממש כמו יוגורטחיה כהן1
לרשימת המזונות המומלצים המכילים חיידקים פרוביוטיים התורמים לשיפור מערכת העיכול מצטרפים שלושה משקאות מפתיעים למדי: תה, קפה וכן, גם יין. לחיים! (מחקרים, בריאות)
אולי הגיע הזמן לסגור את המחשב וללכת הביתה?את המחקר הזה תרוצו להראות לבוס שלכםחיה כהן6
תמיד חשדתם שיש איזשהו קשר, וכעת מתגלה ביסוס מדעי: מחקר חדש טוען שאם נעבוד רק 6 שעות ביום נהיה מאושרים יותר. ובכן, אנחנו מקשיבים (מחקרים, בריאות)
יפה שם בחוץ, אבל אפשר להישאר בביתאתם לא חייבים לצאת לטבע כדי להיות בריאים יותרחיה כהן
ובכן, אתם לא חייבים לצאת החוצה כדי לשפר את הבריאות שלכם. מחקר עם מסקנות מפתיעות מגלה שאפשר לבצע פעולה פשוטה הרבה יותר (מחקרים, בריאות)
המנתחים נדהמו: טלפון נמצא בקיבה של החולההמנתחים נדהמו: טלפון נמצא בקיבה של החולהמאמע
אסיר שסובל מהפרעות פסיכיאטריות קשות, בלע טלפון ונזקק לניתוח דחוף
שר הבריאות יעקב ליצמן'כלכליסט' מדווח: ליצמן מסייע לארגונים חרדיםישראל כהן13
בתי חולים וארגונים המזוהים עם החרדים, כמו בתי החולים "לניאדו" בנתניה ו"מעייני הישועה" בבני ברק, קיבלו מענקי תמיכה מוגדלים ממשרד הבריאות בראשות ליצמן לעומת שנים קודמות (בריאות)
משגב לדךבבדיקה ב"משגב לדך": חולים נדבקו בצהבתכיכר השבת
משרד הבריאות פתח בחקירה נגד בית החולים "משגב לדך" בירושלים בחשש שחולים שהגיעו לבדיקה במכון ה-CT במקום נדבקו בנגיף צהבת מסוג C. בעקבות ההידבקות המכון נסגר (בריאות)
ארגון הבריאות העולמי מזהיר מתחליף חלב אםארגון הבריאות העולמי מזהיר מתחליף חלב אםשושי מילר16
ארגון הבריאות העולמי יוצא בהתקפה חסרת תקדים נגד תעשיית תחליפי החלב בעולם, קורא לאסור על פרסומים לתחליפי חלב לתינוקות ולחייב לציין את הסיכון באי הנקת התינוק בחלב (בריאות)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook
הכי פופולריים